Неділя, 10 Грудня, 2023

Будь-який iPhone можна повернути на 10 років назад у часі, запустивши на ньому iOS 4

Власники сучасних iPhone можуть легко оцінити, наскільки змінилися в кращу чи гіршу сторону програмні можливості їхніх девайсів порівняно з тим, що було 10 років назад. Хоча офіційно Apple не надає такої можливості, але вони на своїх смартфонах можуть запустити операційну систему iOS 4. Для цього не знадобиться якихось “танців з бубном” чи скидання телефона.

Щоб отримати на своєму сучасному iPhone стару iOS 4 необхідно з магазину App Store просто встановити додаток OldOS. Ця версія ОС використовувалася на смартфоні iPhone 3G – другому поколінні мобільників Apple.

Розробник OldOS 18-річний програміст каже, що додаток з точністю до пікселя відтворює вигляд старої ОС. Програма створена з урахуванням Apple SwiftUI, тому включає плавні анімації та навіть стару фізичну кнопку “Додому”, яка вібрує при натисненні.

Вбудовані в iOS 4 додатки також відтворені з високою точністю і можна відчути на власному досвіді візуальний стиль оформлення skeuomorphic, який Apple використовувала раніше.

Єдині додатки, які не працюють в iOS 4 є Messages та YouTube. Останній Apple вбудовувала безпосередньо в операційну систему, як і Messages. Розробник OldOS кажу, що з роботою YouTube та Messages є серйозні проблеми, але він працює над їхнім вирішенням.

Усе інше працює як і 10 років тому. В додатку галереї можна переглядати фото як це робилося 10 років назад, а додаток заміток повертає ностальгічний фон жовтої сторінки блокноту. В браузері Safari можна переглядати веб-сторінки з його старим зовнішнім виглядом. Також можна заходити у магазин додатків App Store, хоча при скачуванні програм відкривається його сучасна версія.

Розробники вже не вперше випускають подібні ностальгічні програми, які дозволяють на сучасному гаджеті Apple спробувати смак минулого. В 2019 році Rewound випустила додаток, що перетворює iPhone в iPod, але за кілька днів Apple заблокувала його, посилаючись на порушення правил.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися