Нова техніка вимагачів використовує ваш реальний пароль проти вас

Усе починається зі звичайного листа, після чого зловмисники переходять до шантажу.

Кіберексперти викрили нову техніку вимагачів, яка використовує неспроможність корпоративних працівників тримати пароль у таємниці. Усе починається зі звичайного листа, після чого зловмисники переходять до шантажу.

Лист, який отримує жертва вимагачів, містить такі слова:

«Ти мене не знаєш і думаєш, чому ти отримав цього листа, правильно? Я розмістив шкідливе програмне забезпечення на порносайті, і ти відвідав цей сайт для задоволення (ти знаєш, про що я). Поки ти дивився відео, твій браузер працював по RDP (віддалений робочий стіл) і надав мені доступ до твого екрана та веб-камери. Моє програмне забезпечення зібрало всі твої контакти з Messenger, Facebook, пошти.

Що я зробив? Я записав відео того, що ти дивився, і відео тебе, поки ти дивився (так, ти робив непристойні речі).

Що тобі робити? Я думаю, що $1400 є чесною ціною за наш маленький секрет. Ти оплатиш у Bitcoin на вказаний гаманець (якщо не знаєш як, шукай у Google, як купити Bitcoin).

Важливо: у тебе 24 години для оплати. Я маю унікальний піксель всередині листа і знаю, що ти його читаєш. Якщо я не отримаю оплату, я перешлю відео всім твоїм контактам, з родичами та колегами включно. Якщо я отримаю платіж, я відразу видалю відео. Якщо тобі потрібні докази, відправ «Так!», і я розішлю відео п’яти твоїм друзям. Пропозиція не обговорюється».

Пароль Х – справжній, який дійсно має жертва. Експерти припускають, що зловмисники отримують ці паролі з витоків, які трапляються регулярно. При цьому використовується страх жертви про те, що її зламали і що її приватні таємниці можуть стати публічними.

Існує шанс, що описане в листі правда, але він дуже невеликий, вважають експерти. Зберегти свої приватні таємниці також можна, закриваючи веб-камеру ізолентою чи чимось іншим непрозорим.