Вівторок, 25 Червня, 2024

Нова техніка вимагачів використовує ваш реальний пароль проти вас

Кіберексперти викрили нову техніку вимагачів, яка використовує неспроможність корпоративних працівників тримати пароль у таємниці. Усе починається зі звичайного листа, після чого зловмисники переходять до шантажу.

Лист, який отримує жертва вимагачів, містить такі слова:

«Ти мене не знаєш і думаєш, чому ти отримав цього листа, правильно? Я розмістив шкідливе програмне забезпечення на порносайті, і ти відвідав цей сайт для задоволення (ти знаєш, про що я). Поки ти дивився відео, твій браузер працював по RDP (віддалений робочий стіл) і надав мені доступ до твого екрана та веб-камери. Моє програмне забезпечення зібрало всі твої контакти з Messenger, Facebook, пошти.

Що я зробив? Я записав відео того, що ти дивився, і відео тебе, поки ти дивився (так, ти робив непристойні речі).

Що тобі робити? Я думаю, що $1400 є чесною ціною за наш маленький секрет. Ти оплатиш у Bitcoin на вказаний гаманець (якщо не знаєш як, шукай у Google, як купити Bitcoin).

Важливо: у тебе 24 години для оплати. Я маю унікальний піксель всередині листа і знаю, що ти його читаєш. Якщо я не отримаю оплату, я перешлю відео всім твоїм контактам, з родичами та колегами включно. Якщо я отримаю платіж, я відразу видалю відео. Якщо тобі потрібні докази, відправ «Так!», і я розішлю відео п’яти твоїм друзям. Пропозиція не обговорюється».

Пароль Х – справжній, який дійсно має жертва. Експерти припускають, що зловмисники отримують ці паролі з витоків, які трапляються регулярно. При цьому використовується страх жертви про те, що її зламали і що її приватні таємниці можуть стати публічними.

Існує шанс, що описане в листі правда, але він дуже невеликий, вважають експерти. Зберегти свої приватні таємниці також можна, закриваючи веб-камеру ізолентою чи чимось іншим непрозорим.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися