П’ятниця, 21 Червня, 2024

Чому восени Apple може додати труднощів мобільній індустрії

Уже восени Apple має показати свої нові смартфони iPhone, які можуть вразити не лише своїми характеристиками та новими кольорами оформлення корпусу. Майбутні телефони можуть стати проблемними для мобільних операторів, які будуть змушені перебудувати свою роботу. Адже iPhone можуть позбутися фізичних SIM-карток.

На початку своєї історії мобільна індустрія не розділяла окремо телефон та ідентифікаційний номер користувача. Номер програмували в пам’ять мобільника в офісі оператора, і для зміни номера необхідно було повторно туди їхати. При розробці GSM врахували цю незручність та відокремили мобільник від номеру, дозволивши користувачам вільно міняти свої апарати за допомогою фізичних SIM-карток.

Сьогодні мобільна індустрія зробила повне коло по спіралі історії і знову намагається вбудувати номер користувача в його мобільний апарат. Цей стандарт називається eSIM, і, попри проблеми, через які навіть призупинили розробку цієї технології, її продовжують просувати. Чіпи eSIM сьогодні виготовляють кілька компаній, серед яких Gemalto, Giesecke & Devrient, STMicroelectronics.

Перевага eSIM полягає в тому, що користувачеві не доведеться замінювати SIM-картки при зміні оператора: достатньо буде лише переключити опцію в меню свого гаджета. До того ж ці картки на 90% менші за стандартні SIM, що звільнить додаткове місце в смартфонах для інженерних потреб.

Одним з головних прихильників eSIM є Apple, яка узимку 2018 року запропонувала навіть позбутися спеціального чіпа та вбудувати eSIM у мобільний процесор. У 2014 році компанія випустила Apple SIM, яка стала прототипом для eSIM і була вперше доступна в  iPad Air 2 та iPad mini 3.

Вбудована SIM-картка дозволяє власнику смартфона самостійно вибрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, – а це зовсім інший світ, у якому діють абсолютно інші закони.

Мобільні оператори вже почали діяти, намагаючись зберегти свою нинішню позицію, де вони мають владу прив’язати користувача до своїх сервісів. У квітні 2018 року департамент юстиції США U.S. почав розслідування проти найбільших операторів країни та органу стандартизації мобільного зв’язку GSM Association у протидії розвитку eSIM.

Оснащення iPhone стандартною eSIM, на думку експертів видання Barrons, може стати переломним моментом в мобільній індустрії. Адже на західних ринках популярна схема заблокованих телефонів, в яких абонент купує новий апарат разом із контрактом оператора та не може одним рухом змінити його на іншого – апарат не буде працювати. З eSIM користувачі відразу після купівлі нового смартфона зможуть вибирати, якого оператора та який тарифний пакет обрати.

Експерти вважають, що, зменшивши зв’язок між абонентами та їхніми операторами, Apple сама отримає більше контролю над користувачами. Вона зможе на власний розсуд встановлювати модель продажів своїх iPhone, змінювати суму знижки при купівлі тощо. Це також дозволить компанії втілити перехід із продуктового вендора на постачальника сервісів, прив’язавши користувачів щомісячною абонентською платнею.

Підтримка eSIM з’являється в дедалі більшій кількості гаджетів, наприклад, її мають Google Pixel 2 та Pixel 2 XL, iPad Pro, Apple Watch Series 3 LTE, ZTE Quartz. Аналітики компанії IHS впевнені, що до 2019 року всі учасники ринку смартфонів почнуть розміщувати у своїх моделях eSIM. За їхніми оцінками, кількість гаджетів із підтримкою eSIM збільшиться з 108,9 млн у 2016 до 986 млн до 2021 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися