Вівторок, 18 Червня, 2024

Нова технологія дисплеїв позбавить окулярів

Людям з проблемним зором скоро буде не обов’язково надягати окуляри або контактні лінзи, щоб подивитися телевізор чи посидіти за комп’ютером. Розроблювана вченими Університету Каліфорнії нова технологія дисплеїв дозволить останнім підлаштовуватися під очі користувачів. Вона сама буде змінювати зображення так, щоб воно було чітким без окулярів.

Основою нової технології дисплеїв є алгоритми та світловий фільтр перед монітором. Програмні засоби будуть змінювати колір індивідуальних пікселів так, щоб при проходженні крізь апаратний екран промені змінювались на необхідну кількість діоптрій. Це аналогічно тому, ніби на глядачеві будуть його окуляри – картинка на сітківці виглядатиме чіткою та контрастною.

Зліва – зображення без обробки, як його бачить людина з проблемним зором. Справа – модифікований за новою технологією дисплей, як його видно без окулярів

Автори ідеї кажуть, що таким чином можна допомогти не лише при простих проблемах зору – далекозорості та короткозорості, – але й у складних випадках, які не можна виправити контактними лінзами чи окулярами. Це, наприклад, сферична аберація, через яку різні частини кришталика переломлюють світло по-різному.

Однак у новітньої технології є обмеження: одночасно дивитися телевізор з чіткою картинкою зможе лише одна людина. Автори розроблюють алгоритми для групового перегляду, проте кажуть, що їм заважає недостатній розвиток технології дисплеїв. Для того щоб декілька осіб з проблемним зором могли дивитися на екран одночасно, необхідно, щоб останній мав щільність пікселів у 326 ppi. Таку на сьогодні мають лише деякі смартфони та планшети, а ось великі монітори мають значно менші показники. Наприклад, ноутбук з діагоналлю 15,6 дюймів та роздільною здатністю екрана 1366х768 (більшість сучасних лаптопів) має 100,45 ppi.

Поки що вчені готуються презентувати свою розробку науковій спільноті, а паралельно з цим вони хочуть зробити свою технологію придатною для масового виробництва. На це, за їхніми словами, потрібно декілька років.

Зображення: media.mit.edu

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися