Середа, 24 Липня, 2024

Як зашифрувати папку у Windows

Досить часто є необхідність захистити певну інформацію, і не має необхідності шифрувати весь диск.

У такому разі у нагоді стане корисна функція Windows – Encrypted File System (EFS). Щоб скористатися нею необхідно, щоб диск, на якому розмішена папка, яку ви плануєте зашифрувати, був відформатований у файловій системі NTFS. Дізнатись тип файлової системи можна клацнувши правою кнопкою на диска у вікні «Мій комп’ютер», потім вибрати «Властивості» і зазирнути у вкладку «Загальні».

folder_encrypt_01

Щоб задіяти шифрування, на вкладці «Загальні» клацніть на кнопці, що відкриває доступ до додаткових налаштувань. Відмітьте пункт «Зашифрувати вміст для захисту даних». Важливо: розглянутій спосіб не працює для Windows версій Home та Basic, Шифрування підтримують лише версії Professional та Ultimate.

Тож якщо ваша версія Windows позбавлена вбудованих інструментів кріптозахисту, альтернативою стане VeraCrypt – найкраща з безплатних утиліт для шифрування папок та дисків, яку ми вже радили використовувати для шифрування флешок.

Для шифрування файлів та папок VeraCrypt створює захищений контейнер, який відображається у системі як звичайний логічний диск. Процес створення файлу-контейнеру простий і не займає багато часу. Запускаємо майстра створення нового тому, вибираємо пункт «Зашифрований файловий контейнер».

folder_encrypt_02

Далі необхідно задати тип тому – звичайний або прихований (по суті – це контейнер у контейнері), та розміщення файлу. Потім потрібно вказати тип шифрування та розмір файлу. Наступний крок – створення паролю, збір довільних даних для шифрування та форматування створеного тому. Додатково можна вибрати опцію «Зробити том динамічним» – його об’єм буде збільшуватись, коли початковий дисковий простір, який було вказано при його створенні, буде вичерпано.

folder_encrypt_04

Після того, як зашифрований файл-контейнер буде створено, його необхідно змонтувати у головному вікні VeraCrypt. Подальша робота з ним відбувається так само, як і з будь-яким іншим логічним диском.

Зауважимо, що не варто шифрувати великі об’єми даних на накопичувачах SSD – це прискорює знос флеш-пам’яті. Не радимо робити цього і на жорстких дисках – якщо контейнер буде пошкоджено, наприклад, у результаті струсу чи падіння жорсткого диска, отримати доступ до файлів буде, скоріш за все, неможливо. Краще створити кілька невеликих контейнерів чи зашифрувати весь розділ жорсткого диску.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися