Неділя, 21 Квітня, 2024

Нова зірка мобільного небосхилу: Xiaomi

У Китаї за вподобання та гаманці користувачів раніше боролися лише два гіганти –Samsung та Apple. Проте тепер це не так – до них приєдналася компанія Xiaomi, яка ще декілька років тому була маловідомим виробником, а сьогодні стала першим номером на ринку Піднебесної та третім найбільшим у світі.

Відносно Apple та Samsung фірма Xiaomi дуже молода – її заснували у 2010 році. Тоді це був стартап, який хотів розробляти привабливі за характеристиками телефони та продавати їх за низькими цінами через інтернет. Перший її гаджет з’явився приблизно в той самий час, що й iPhone 4S.

Подібну стратегію мало багато таких же маленьких виробників, але Xiaomi змогла використати соціальні медіа та інші канали комунікації, щоб привабити свою основну аудиторію – молодих покупців. Зайнявши перше місце за кількістю проданих смартфонів у Китаї засновники стартапу Лей Жун та бувший працівник Google Лін Бін націлилися на глобальний ринок.

Xiaomi вже має деякі продажі за кордоном, але працездатність обраної стратегії має показати наступний рік. Тоді компанія хоче почати постачати свої девайси не лише до розвинених країн, але й на такі ринки, як Бразилія та Індія. При цьому фірма планує зберегти мінімальні ціни, залучивши місцеві інтернет-магазини.

Такій успішній на папері стратегії можуть завадити патенти – виробник не має великого багажу інтелектуальної власності, тому вона залишається вразливою до судових позовів. Подібне вже відбувається: в Індії заборонили продажі Xiaomi через скаргу шведського виробника Ericsson. Окрім цього, китайському гіганту доведеться боротися з іншими фірмами із Піднебесної, які мають такий же план розширення своїх продажів.

«Продажі телефонів – це гарний початок, але це не кінець бізнесу, – каже Лін. – Насправді це лише початок бізнесу. Лише після того, як користувач придбає телефон та почне ним користуватися, тоді з’явиться додаткова цінність для нього та нас».

Логотип Xiaomi

Онлайн попереду

Експерти часто називають Xiaomi «Китайським Apple» – одні через її швидкий успіх, а інші – через схожіть смартфонів з флагманами Apple та Samsung. Проте компанія не копіює в усьому. Зі своєю бізнес-моделлю вона змогла перевершити усіх новачків у Піднебесній. Орієнтація на онлайнові канали продажу виявилася настільки успішною, що її перейняли інші виробники, наприклад, Huawei та ZTE. Обидва мають моделі, які продаються переважно в онлайні. Такі компанії, як OnePlus та Smartisan, також фокусуються на гаджетах з гарними характеристиками та мінімальною ціною.

У цілому конкуренти поважають успіх Xiaomi, приклад чого наводить заснована у 200 році Meizu. «Фанати Xiaomi мають високий рівень організації, – каже її директор Лі Нан. – Вони люблять Xiaomi. Вони роблять її кумиром». Слова директора Meizu підтверджуються статистикою форуму Xiaomi, де користувачі допомагають компанії шукати недоліки смартфонів. У середньому на ньому залишають по 200 тисяч постів щодня.

На своїх смартфонах Xiaomi отримує прибуток, але її план з підвищення дохідності базується на сервісах та програмах, що встановлені в апаратах. Окрім цього, фірма також почала випускати інші типи девайсів, серед яких планшети, телевізори та фітнес-браслети.

Подорож за межі Китаю

Головним завданням компанії її засновники вбачають вихід за межі Піднебесної, який почався минулого року. Цим займається Хьюго Барра – ще один працівник Google та друг Ліна. Він за допомогою соціальних медіа поширює новини про запуск нових продуктів та подій.

Хоча бізнес-модель Xiaomi користується перевагами роботи в Китаї, Лін вірить, що вона працюватиме і за кордоном. Наприклад, компанія цілиться на ринки з великою кількістю жителів, розвиненою інтернет-торгівлею та слабкою позицією операторів. Останнє важливо, оскільки вони часто надають значні знижки в обмін на підписання контракту. Конкурувати з такою моделлю Xiaomi не може, оскільки зникає її прибуток.

Штаб-квартира Xiaomi та виставковий зал з продукцією, який знаходиться у Пекіні

«Я би поставиви Китай номером один, Індію – другою, а Індонезію – третьою. Потім я сподіваються, що за ними послідують Бразилія та Росія, – говорить Лін. – Розвинені країни, які контролюються мережами операторів, не знаходяться в першочерговій п’ятірці».

Окрім привабливості смартфонів Xiaomi в очах споживачів, компанія також завоювала любов інвесторів, які вже підвищили її капіталізацію з $30 млрд до $40 млрд. Це дає додаткові кошти для розвитку на закордонних ринках. «Банкіри ставляться до Xiaomi як до наступної Алібаби – найбільшого китайського інтернет-магазину», – повідомив представник фінансових кіл.

За матеріалами: NY Times, Bloomberg, The Next Web

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися