Понеділок, 20 Травня, 2024

Нові смартфони не в тренді, люди скуповують вживані

Глобальний ринок вживаних смартфонів продовжує зростати значними темпами. Це навіть попри на загальне скорочення продажів смартфонів на тлі незрозумілої ситуації в планетарній економіці. Компанії зі свого боку стимулюють купівлю вживаних смартфонів, запускаючи програми трейд-ін, пишуть аналітики IDC.

Світовий ринок вживаних (б/в) смартфонів, за даним IDC, за підсумками 2020 збільшиться на 9,2% в порівнянні з 2019 роком. Загальний обсяг поставок б/в пристроїв складе 225,4 млн штук, що на 18,9 млн перевершує торішній показник.

Аналітики IDC вважають, що до 2024 світові продажі старих гаджетів досягнуть 351,6 млн штук на суму в $65 млрд, продемонструвавши сукупний середньорічний темп зростання на рівні 11,2% в період з 2019 по 2024 роки.

За прогнозом IDC, сумарна виручка від продажів смартфонів у всьому світі знизиться за підсумками 2020 року до $422,4 млрд, що на 7,9% менше в порівнянні з виручкою в розмірі $458,5 млрд за підсумками 2019 року.

«Відновлені і вживані пристрої як і раніше є економічно ефективними альтернативами як для пересічного споживача, так і для бізнесу, які бажають заощадити при покупці смартфонів, – говорить менеджер з досліджень Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker IDC Ентоні Скарселла. – У постачальників з’являється можливість просувати більш доступні відновлені пристрої на ринках, де вони не до цього не були представлені. Це допомагає їм розвивати власний бренд, а також екосистему додатків, послуг та аксесуарів».

Настільки значне збільшення ринку вживаних смартфонів, на думку експертів, багато в чому обумовлено вибуховим зростанням популярності послуг трейд-ін в країнах з розвиненою економікою. Це програми здачі старих гаджетів в обмін на знижку при купівлі нового мобільника. Продажі дорогих флагманських моделей смартфонів сьогодні в значній мірі спираються на програми трейд-ін.

Виробники смартфонів типу Apple, Samsung і Huawei запустили власні програми трейд-ін з агресивним характером, відзначають в IDC. Телеком-оператори пропонують комплексний підхід, до якого входить не лише обмін пристроїв, а й додаткові послуги.

У 2021 році аналітики Trendforce прогнозують зростання глобальних продажів смартфонів до 1,36 млрд штук. Це на 9% перевищить продажі 2020 року в 1,25 млрд одиниць. Показник минулого року на 11% менший ніж показник 2019 року, який став рекордним.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися