Новий полімер маскує предмети від дотику

Людський мозок дуже легко пошити в дурні. Про це свідчать не тільки численні оптичні ілюзії, а і новий полімер, що винайшли вчені з Університету Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology). За словами науковців, цей кристалічний матеріал має вивірену до нанометрів конусну структуру.

При натисканні голчасті конуси групуються між собою і створюють однорідний шар. У тому місці, де є предмет (учені демонстрували властивості полімеру на невеличкому металевому циліндрі), наноструктура набуває такої ж щільності, що і матеріал поза предметом. Таким чином палець (чи будь-яка інша частина тіла) відчуває абсолютно рівномірний супротив матеріалу, і людина не може визначити тактильно, є щось під матеріалом чи ні.

Властивості полімеру дозволяють приховувати речі не лише від людей, а і від приладів, що вимірюють зворотний тиск. Учені кажуть, що розробили його просто в експериментальних цілях, але і практичне застосування для нього знайти легко. Такі надзвичайні властивості можуть стати в пригоді при виробництві матраців, карематів, килимів та в інших сферах, де потрібна рівномірна поверхня.