Понеділок, 24 Червня, 2024

Новий троян може стежити за вами в Skype

Дослідники з компанії Palo Alto Networks виявили нову шкідливу програму, яку поки не розпізнають антивіруси. Вона здатна віддалено робити скриншоти екрана й перехоплювати розмови у Skype.

За словами експертів Palo Alto Networks, T9000 є нащадком троянської програми T5000, яку вперше виявили у 2013 році. Зараження шкідливим ПЗ відбувається через вкладення формату RTF в електронній пошті.

Антивірусами T9000 не виявляється за рахунок просунутої стелс-системи. Вона приховує шкідливе програмне забезпечення в момент його інсталяції в систему, а потім інші засоби підтримують приховану роботу трояну.

Експерти з безпеки стверджують, що основною метою розробників T9000 є американські компанії, проте від зараження не застрахований ніхто. Після встановлення в системі троян починає робити скриншоти і відправляти їх на віддалений сервер. Там дані аналізуються, і якщо, наприклад, ви вводите пароль, який відображається на екрані, зловмисники знатимуть його.

Якщо ж на зараженому пристрої запущений Skype, троян звертається до програми від імені explorer.exe і відправляє запит на доступ. Користувач, вважаючи, що запит надійшов від стандартного браузера, запит приймає, після чого T9000 отримує повний доступ до програми.

Аудіо- та відеозаписи розмов програма зберігає в папці % APPDATA% \ Intel \ Roaming \ Skype. Дані також передаються зловмисникам і можуть використовуватися для шантажу або отримання доступу до банківських та особистих акаунтів.

Оскільки поки антивіруси безсилі проти нового трояну, експерти рекомендують проявляти обережність при роботі з електронною поштою. Не відкривайте вкладення до листів, авторів яких ви не знаєте, особливо якщо це потенційно містять T9000 файли з розширенням .rtf.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися