Неділя, 16 Червня, 2024

Новий сенсор глибини для смартфона працює, як очі павука-стрибунця

Коли смартфони навчилися робити ефект Боке (розмивати фон за об’єктом), це стало фурором. Однак час від часу мобільники помиляються з правильним визначенням відстані до предметів в кадрі і розмивають не те, що потрібно. Наявні сенсори глибини також не завжди розпізнають свого господаря в технологіях розпізнавання за обличчям. Вони ще займають багато місця, потребують великої обчислювальної потужності та енергії. Ситуацію може змінити новий сенсор глибини, який працює за принципом очей павука-стрибунця.

Дослідники з Гарварду помітили, що павуки-стрибунці демонструють надзвичайно високу точність під час атаки. При цьому вони у стрибку долають велику відстань – кілька довжин свого тіла. На такій відстані навіть невелика похибка може призвести до промаху в атаці на комаху.

Павуки-стрибунці мають обмежені обчислювальні можливості свого крихітного мозку, тому вони потребують більш економного принципу, ніж використовують ссавці, зокрема, і люди. Для цього в кожному їхньому оці розміщена не одна, а кілька сітківок. Кожна захоплює світло з власним ступенем розмиття. Завдяки цьому об’єкт буде розмитим в одному окові, але матиме чіткі контури в іншому, що дозволяє легко визначити відстань до нього.

Щоб створити сенсор за принципом очей павука-стрибунця, науковці використали новий тип лінзи під назвою металінза. Вона видає одночасно два зображення з двома ступенями розмиття на кожну з половин фотоматриці. Ефективний алгоритм аналізує ці зображення та створює на їхній основі точну карту глибини простору перед сенсором.

Розробники кажуть, що їхня технологія є компактною та енергоефективною, завдяки чому її можна використовувати у гаджетах віртуальної реальності, смарт-годинниках, мікророботах тощо. Розміри сенсора не перевищують 3 мм за діагоналлю.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися