Понеділок, 15 Липня, 2024

Обираючи SSD потрібно бути готовим до занижених характеристик: стосується Crucial, Western Digital, Samsung

Купуючи новий SSD від іменитих брендів потрібно бути готовим, що він не демонструватиме швидкість передачі даних, яку можна спостерігати в інтернет-оглядах. У серпні експерти помітили, що Crucial та Western Digital замінюють в своїх накопичувачах флеш-пам’ять TLC на повільнішу QLC, не змінюючи номер продукту та не інформуючи юзерів про це. Схожу практику застосовує і Samsung.

Компанія Samsung у своїх дисках замінює контролер пам’яті TLC та саму пам’ять на менш продуктивні аналоги. Для користувачів це означає зниження продуктивності диску в певних сценаріях.

Про таку практику Samsung повідомив сайт Computerbase.de, який протестував дві версії накопичувача Samsung 970 Plus. Обидва диски мали наклейки з моделями 970EVO Plus і номерами MZVLB1T0HBLR (старша модель, краща) та MZVL21T0HBLU (новіша, погіршена). Чипи пам’яті NAND на обох накопичувачах мають різні серійні коди.

Оригінальний 970 Plus демонструє високу швидкість протягом запису усіх 200 ГБ даних. У новішого 970 Plus швидкість знижується на 50% після запису 120 ГБ даних. Оригінальний диск демонструє 1,58 ГБ/с, новіший –  830 МБ/с.

Western Digital також без попередження випускає погіршені за характеристиками диски. Китайский сайт Expreview протестував накопичувач WD SN550, який оглядачі називали найкращим бюджетним SSD сьогодні. Виявилося, що в новіших екземплярах використовується пам’ять, що після вичерпання 12 ГБ кешу SLC знижує швидкість із 610 МБ/с до 390 МБ/с. Зниження складає 64% порівняно з оригінальними накопичувачами.

Дізнатися, яка саме пам’ять встановлена, неможливо, оскільки серійний номер накопичувача не змінився. У Western Digital визнали заміну флеш-пам’яті в накопичувачі та викликане цим зменшення його продуктивності.

Crucial також у серпні потрапила у скандал із заміною флеш-пам’яті на повільнішу в своїх SSD. Диск Crucial P2 NVMe M.2 SSD знижує свою швидкість запису до 60 МБ/с після вичерпання кешу. Початкова швидкість накопичувача в чотири рази вища.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися