Один із розробників інтернету Тім Бернерс-Лі каже, що ІТ-гігантів треба розділяти

Природно так відбувається, що одна компанія стає домінуючою у своєму полі. Історично немає альтернативи, окрім як розділити її

Технологічні гіганти, такі як Facebook та Google, сьогодні стали настільки великими, що ситуація стає загрозливою. Один із розробників World Wide Web Тім Бернерс-Лі в інтерв’ю Reuters розповів, що подолати кризу можна, розділивши ці фірми на менші.

Сам Бернерс-Лі, який нині очолює консорціум W3C, що розробляє стандарти інтернету, каже, що він розчарований нинішнім станом глобальної Павутини. Незадоволення викликають зловживання персональними даними, поширення пліток та ненависті в соцмережах.

«Природно так відбувається, що одна компанія стає домінуючою у своєму полі. Історично немає альтернативи, окрім як розділити її, – каже експерт. – Концентрація є небезпечною». Бернерс-Лі каже, що швидкість інновацій технологій та зміни суспільної моди може сама «порізати» деякі з компаній.

Сьогодні найбільші техногіганти планети, такі як Apple, Microsoft, Amazon, Google та Facebook, мають загальну ринкову вартість у $3,7 трильйонів. Це приблизно дорівнює валовому річному продукту такої потужної економіки, як у Німеччині за минулий рік.