У Європі запускають прикордонний детектор брехні на базі штучного інтелекту

Зараз алгоритми iBorderCtrl визначають брехню з точністю на рівні 76%. Майже перед самим запуском системи її розробники хочуть збільшити ефективність до 85%.

У Євросоюзі вирішили залучити новинку ІТ-технологій – штучний інтелект – для контролю кордону. Цифровий прикордонник працюватиме в рамках експерименту iBorderCtrl. Система не лише оброблятиме документи та звірятиме їх з оригіналом, а й ставитиме типові запитання, які зустрічаються при перетині кордону.

iBorderCtrl також умітиме трохи більше, ніж звичайний прикордонник. Система аналізуватиме міміку людей та визначатиме, наскільки правдива надана ними інформація. Фінальне рішення щодо можливих виявлених брехунів прийматимуть працівники прикордонної служби.

Система iBorderCtrl буде розділена на дві частини. Спершу штучний інтелект поспілкується з кандидатом на перетин кордону в онлайн-режимі. Якщо алгоритми помітять якісь розбіжності та натяк на брехню, вони зроблять помітку в базі даних. Після цього таку людину на кордоні перевірять уже детальніше.

Зараз алгоритми iBorderCtrl визначають брехню з точністю на рівні 76%. Майже перед самим запуском системи її розробники хочуть збільшити ефективність до 85%. Експериментальний етап триватиме шість місяців, після чого такі цифрові прикордонники можуть запрацювати вже штатно.

Спочатку систему штучного інтелекту iBorderCtrl випробують в Угорщині, Латвії та Греції. Вартість такого експерименту оцінюється у € 4 501 877.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я