Субота, 9 Грудня, 2023

У Німеччині запропонували узаконити дистанційну роботу після пандемії

Пандемія коронавірусу перевела мільйони людей на віддалений формат роботи. Німецька влада вважає, що такий формат може існувати навіть після закінчення карантину. Для цього запропонували узаконити в країні дистанційну роботу.

Ідею подав міністр праці Хубертус Хейль в інтерв’ю виданню Bild am Sonntag. За його оцінками, кількість дистанційних робітників на період пандемії зросла з 12% до 25% і склала 8 млн людей.

За словами чиновника, пандемія показала, які обсяги роботи можна виконувати сьогодні в дистанційному форматі. Політик наголосив, що дистанційний формат хочуть лише узаконити без примушування переходити на нього.

Хейль ще до початку пандемії та карантину закликав узаконити право на працю з дому. Однак конфедерація асоціацій працедавців країни відкинула цю ідею. За словами директора конфедерації Стеффена Кампетера, мобільна робота відповідає інтересам кожного, коли в цьому є сенс. Але операційні питання та клієнти повинні бути на першому місці.

В Україні, за оцінками аналітиків, на роботу перестали ходити близько трьох мільйонів офіційно працевлаштованих українців. На деяких сайтах вакансій кількість пропозицій дистанційної роботи зросла на 32%.

За даними опитування Gartner, 74% компаній згодні перевести до 5% персоналу на постійну віддалену роботу. Приблизно чверть директорів готові перевести 20% штату на роботу з дому після закінчення пандемії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися