Офіс у телефоні: як працювати ефективніше завдяки мобільному інтернету

Продуктивність комп’ютера «Стріла», на якому проводилися розрахунки для запуску в космос Юрія Гагаріна, становила всього 2000 операцій на секунду. Навіть найпростіший сучасний смартфон працює в десятки тисяч разів швидше. Правда, космічних розрахунків на ньому ніхто не проводить – у кращому випадку потужний кишеньковий комп’ютер використовується для ігор, перегляду відео і картинок у соцмережах, як плеєр або фотоапарат. Однак настав час задіяти всі можливості вашої техніки. Фокус знайшов чотири способи застосовувати смартфон у роботі й істотно спростити собі життя.

1. Телефон як розумний сканер

Вам приносять роздрукований текст, і кілька абзаців з нього потрібно вставити в документ у вашому комп’ютері. Причому, звичайно ж, зробити це потрібно дуже терміново, і часу шукати джерело в електронному вигляді просто немає. Найбільш логічний вихід – передрукувати з листа вручну, як би абсурдно і нерозумно це не звучало. Але якщо у вас є смартфон, вам більше ніколи не доведеться друкувати з аркуша.

Ваш смартфон легко може навчитися розпізнавати текст, зображення – для цього всього лише потрібно встановити додатковий додаток. Один з них – Google Goggles, який аналізує фотографію і автоматично відображає і розшифровує текст. Найкраще Goggles працює з англійським текстом, але російську мову теж підтримує. Додаток вміє визначати, чи є в тексті на зображенні адреси веб-сайтів, номери телефонів, штрихкоди, і пропонує виконати з ними ряд дій: зателефонувати, провести пошук, перейти на сторінку. Goggles розпізнає не тільки текст. Додаток використовує пошук Google за картинками, щоб визначити, як називається предмет, який знаходиться перед вами. Усе, що потрібно, – це камера і підключення до швидкого інтернету.

Для iOS доступний додаток Scanner Pro, який є, до речі, українською розробкою. Scanner Pro дозволяє не тільки розпізнавати текст, але і перетворювати роздрукований аркуш на електронний документ із збереженням ілюстрацій і верстки.

2. Де зберігати файли

Сучасні мобільні технології перетворюють фразу «А голову ти не забув?» з єхидною ремарки на щирий прояв турботи. Хмарні сервіси для зберігання даних зручні, надійні і доступні де завгодно. А все, що вам потрібно запам’ятати, – це пароль від акаунту.

У цій сфері вже давно править бал Dropbox, доступний як для iOS, так і Android. Але не варто скидати з рахунків і повсюдний Google, чий Drivе пропонує більше місця (цілих 15 гігабайт проти 2 у Dropbox), а також додаткову сумісність з іншими продуктами Google. Є й інші альтернативи, наприклад, Mega, який робить ставку на захист даних, або сервіс Copy, орієнтований на корпоративних клієнтів. Microsoft присутня на ринку хмарних серверів з продуктом OneDrive, який цікавий головним чином за рахунок інтеграції з Office Online.

3. Як зберігати візитки

Паперова візитка – зручний спосіб передання особистих даних, але тільки якщо це ви вручаєте. Для всіх інших візитки – справжній головний біль, адже їх потрібно не втратити і перенести у власний список контактів, не говорячи вже про зберігання. На щастя, сучасні мобільні телефони дозволяють автоматично зчитувати дані з паперових візиток за допомогою камери і записувати їх прямо в адресну книгу. Такі функції є в Evernote, де новий контакт автоматично зв’яжеться з профілем на Linkedin. Правда, тільки в платній версії програми.

Є і безплатні рішення, наприклад, CamCard Free. Додаток сканує візитки, а потім підтримує їх в інтерактивній базі даних, яка синхронізується з усіма вашими пристроями, так що ви більше ніколи не втратите важливий контакт.

4. Усе йде за планом

Усе, що не вимагає свідомого вибору, можна і потрібно перекладати на плечі машин. Приміром, для спілкування зі співробітниками ви використовуєте електронну пошту, але для вірності дублюєте повідомлення в Skype. Відкрити Skype, скопіювати повідомлення, натиснути «Надіслати» – усі ці дії невеликі окремо, але разом забирають багато часу. З додатком IF ви зможете автоматизувати процес: «Продублювати в Skype всі поштові повідомлення для робочих контактів» – і ось ви заощадили 15 хвилин на день. Або ось ще приклад: якщо ви проводите в офісі більшу частину дня, то погода за вікном вам мало цікава. Але тільки якщо ввечері не намічається дощ, адже тоді потрібна парасолька. Не проблема: додаток IF відправить вранці вам повідомлення, якщо в прогнозі на цей день значиться «дощ».

IF може виконувати й інші завдання: автоматично відключати GPS, коли ви приступили до роботи, або включати Wi-Fi і звуковий сигнал дзвінка, коли ви приходите додому.

Програми для автоматизації не обмежуються одним тільки IF. Існує, наприклад, безкоштовний додаток Lama, який вміє управляти практично будь-якими функціями вашого телефона, але, на жаль, не може визначати місце розташування за GPS і користується замість цього вишками мобільного зв’язку. Його аналог, додаток Tasker, коштує грошей, але компенсує це стабільною роботою і чималою функціональністю. Наприклад, додаток можна навчити автоматично заводити машину, коли власник смартфона підходить до гаражу. Не виключено, що налаштування програми займе кілька годин. Зате в результаті ви заощадите значно більше часу і нервів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я