Офіційно: половина планети підключена до інтернету

Велике занепокоєння викликає сповільнення розвитку інтернет-доступу. Через це мільярди людей можуть так і не отримати вихід в онлайн.

Світова Павутина досягнула нової віхи свого розвитку, повідомив один з її розробників Тім Бернерс-Лі. За його словами, вже половина населення планети підключена до інтернету. Але трансформація в цифрову економіку та суспільство, каже він, ставить перед людством кілька великих проблем.

Велике занепокоєння викликає сповільнення розвитку інтернет-доступу. Через це мільярди людей можуть так і не отримати вихід в онлайн. У 2007 році зростання кількості інтернет-користувачів склало 17%, тоді як у 2018 році швидкість сповільнилася до 5,5%. І хоча глобально 50% населення нашої планети вже онлайн, ця цифра маскує реальний стан справ. Лише 44% жителів азіатсько-тихоокеанського регіону мають вихід в інтернет, в Африці доступ у цифровий світ мають лише 22% людей.

Також через постійні витоки даних та шпигування все більше людей (55%) починає сумніватися у вигодах цифрового світу, порівнюючи з незручностями, які при цьому з’являються. Лише цього року жертвами кібератак стали 74% компаній у світі, що коштувало $400 млрд. За перше півріччя 2018 року компанії втратили 4,5 млрд записів даних користувачів. За увесь 2017 рік ця цифра не перевищувала 2,7 млрд.