Субота, 20 Квітня, 2024

Охолоджувальна технологія AirJet зрівняла MacBook Air та MacBook Pro

Більшість комп’ютерів Mac використовують вентилятори, щоб охолоджуватися, але в деяких Macbook дизайнери Apple відмовилися від активного охолодження внаслідок їхньої громіздкості. Такі ноутбуки з пасивним охолодженням, як Macbook Air, швидко перегріваються та починають гальмувати. Однак компанія Frore Systems показала, що її нова система охолодження під назвою AirJet здатна вміститися в тонкий корпус, забезпечуючи при цьому потужне охолодження. Ця технологія перетворила поточний MacBook Air на аналог Macbook Pro.

Оскільки MacBook Air не має вентилятора для процесора, його продуктивність знижуватиметься під час інтенсивної роботи процесора, щоб підтримувати належну робочу температуру. З іншого боку, 13-дюймовий MacBook Pro M2 має вентилятор, який відводить надмірне тепло, щоб процесор міг продовжувати працювати з максимальною потужністю.

AirJet — це те, що у Frore Systems називають «твердотільним чипом з активним охолодженням», який має розміри 27,5 на 41,5 на 2,8 мм, набагато менший і тонший за звичайний комп’ютерний вентилятор.

Він настільки тонкий, що у Frore Systems змгли взяти 15-дюймовий MacBook Air M2 і встановити набір чипів AirJet у ноутбук. AirJet може підтримувати температуру MacBook Air на належному рівні, щоб процесору не довелося знижувати свою продуктивність.

За допомогою тесту Cinebench R23 стандартний M2 MacBook Air був на 7 відсотків повільнішим, ніж M2 MacBook Pro. Але модифікований M2 MacBook Air із встановленим AirJet зрівнявся з MacBook Pro за результатами Cinebench.

AirJet для Macbook поки що не є споживчим продуктом – користувачі не можуть купити його та модифікувати свій власний MacBook Air, і у Frore Systems не плану.nm створювати набір для споживчого продажу.

Демо-версія MacBook Air від Frore є доказом того, що вона може бути корисною для MacBook. Тонкий форм-фактор такої системи охолодження може відкрити можливості для продуктів Apple. Наприклад, якби Apple використовувала AirJet замість вентиляторів, які вона використовує в 14- і 16-дюймових MacBook Pro, це могло б зробити його легшим та тоншим. Іншим прикладом є Mac Studio, який має гігантський радіатор і два великих вентилятори – AirJet може дозволити Apple створити меншу систему охолодження, тим самим зменшивши Mac Studio.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися