Середа, 22 Травня, 2024

З Google Диск зникають файли: постраждалі втратили дані за 6 місяців

Користувачі Google Drive повідомляють про зникнення своїх файлів із «хмари». Деякі публікації на форумах підтримки компанії стверджують, що зникли дані за шість або більше місяців роботи. Ця проблема виникла кілька днів тому, і про неї стало відомо, коли один користувач увійшов на Google Диск і знайшов свої файли та папки такими, якими вони були в травні 2023 року.

Згідно з дописом постраждалого користувача, майже всі збережені з тих пір файли зникли. Спроби відновити інформацію не вдалися.

Інші користувача долучилися зі схожим досвідом. Один з них стверджував , що він втратив шість місяців бізнес-даних.

Інформації про те, що сталося, мало. Деякі користувачі повідомили, що просто перестала працювати синхронізація, тому хмарне сховище застаріло. Інші могли повернути частину своєї інформації, видобуваючи її із кешу.

Повідомлення, нібито від служби підтримки Google, рекомендувало не вносити зміни в кореневу папку/папку даних, поки інженери досліджують проблему.

Деякі користувачі припустили, що проблема може бути пов’язана зі спонтанним видаленням облікових записів. Google цими днями видаляє усі облікові записи Google, YouTube, Android, які не використовувалися тривалий час.

Цей свіжий випадок із Google Drive є черговим нагадуванням, що лише тому, що файли зберігаються в хмарі, немає гарантії, що вони убезпечені. У 2021 році європейський провайдер хмарного хостингу OVH постраждав від катастрофічної пожежі, яка змусила деяких клієнтів шукати резервні копії та плани аварійного відновлення.

Сам Google протягом багатьох років страждав від дивних збоїв. Раніше у 2023 році регіон компанії europe-west9 відчув проблеми після того, як вода затопила паризький центр обробки даних Google Cloud.

Зрештою, довіряти свої дані – особливо дані, від яких залежить бізнес – будь-якому хмарному сховищу, слід лише після повного розуміння положень та умов послуг. Те, що файли було завантажено в «хмару», не обов’язково означає, що наступного дня вони залишаться там або їх можна буде відновити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися