Вівторок, 25 Червня, 2024

Активне охолодження ПК без вентилятора – Zotac ZBox Mini PC став першим у світі

Революційно нова технологія охолодження комп’ютерів AirJet, яка не потребує шумного вентилятора, не залишилася лише цікавим концептом. У продаж надійшов перший у світі ПК, який використовує цю систему активного охолодження. Zotac ZBox Mini PC показали на виставці Computex.

ZBox Mini-PC PI430AJ – це невеликий пристрій із процесором Intel i3-N300 потужністю 7 Вт (містить 8 ядер Alder-Lake та інтегровану відеокарту Intel UHD), до 16 ГБ пам’яті LPDDR5 і один SSD NVMe.

Найцікавішим у ньому є система охолодження AirJet від Frore System. Це твердотільне рішення, яка не використовує жодних механічних рухомих елементів. AirJet використовують вібраційні мембрани для всмоктування повітря через щілини у верхній частині. Такй метод називається реактивним ударом і використовується для охолодження реактивних двигунів літаків.

Технологія AirJet дозволяє розсіювати еквівалентну кількість тепла, що й вентиляторні охолоджувачі, проте з використанням меншої кількості енергії. Цей метод активного охолодження є більш енергоефективним в порівнянні з вентиляторами і забезпечує менший рівень шуму під час роботи.

У пристрої AirJet повітря рухається вздовж нижнього краю, який контактує з процесором, забираючи тепло від нього. Після цього нагріте повітря видувається збоку ноутбука. Цей підхід відрізняє AirJet від систем, що використовують випарні камери для відведення тепла від чипів. Випарні камери ефективно забирають тепло від чипа, проте не здатні викидати його в атмосферу.

Окрім того, AirJet має товщину всього 2,8 мм, що значно тонше, ніж звичайний комп’ютерний вентилятор. Мембрани, які використовуються в цій системі, займають половину об’єму і працюють більш тихо. Вони забезпечують засмоктування повітря під високим тиском, більшим в 10 разів, ніж у середнього вентилятора (1750 паскалів проти 140 паскалів), що означає, що не потрібно такої великої кількості вентиляційних отворів на дні сучасних ноутбуків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися