П’ятниця, 14 Червня, 2024

Олександр Глущенко з Dune HD: Як ІР змінює телерекламу

Зміна в нашому споживанні ТБ змусить рухатися рекламістів. З одного боку, вони втрачають старі способи заробітку, з іншого – отримують нові. Телеглядачі ж отримують гарні альтернативи. Які? Про це розповідає експерт з телебачення Олександр Глущенко (минулого разу він розповідав про зміни, які телебаченню несуть ІР-технології).

Великий екран – центр дозвілля

Телебачення стане соціально активним: через телевізор можна буде завантажувати/прослуховувати музику, обмінюватися думками про передачу, публікувати в соцмережах рекомендації на кшталт «я зараз дивлюся на такому-то каналі таку-то передачу, мені дуже цікаво» чи «не дивіться – мені це не цікаво». Через телевізор можна буде платити за послуги, управляти банківським рахунком, користуватися базами даних. Технології Set Top Box або Smart TV не тільки перетворять великий екран на новий центр дозвілля вдома, але і дозволять вирішувати різні побутові завдання.

До того ж телевізор буде підлаштовуватися під конкретного члена сім’ї. Якщо в ньому залогінений я, то він мені видасть мої улюблені канали: футбол, «Бійцівський клуб», новини, документалістику. А якщо під своїм логіном зайшла дитина, то пристрій виведе їй дитячі канали, а частина контенту і сервісів може бути і зовсім заблокованою.

Дізнатися про телеглядача все

З такою персоналізацією телевізор стає своєрідним «піплметром» (пристроєм, що вимірює активність телеглядача). Він надаватиме інформацію про перегляди, про вподобання телеглядачів компаніям, які займаються соціологією, рейтингами, вимірами. Це буде дуже цінна інформація. Якщо я дивлюся канал з класичною музикою, то я напевно інтелігент з відповідним рівнем доходу і споживчими вимогами. А якщо це регулярний перегляд каналів із серіалами, отже – домогосподарка чи пенсіонерка, у якої багато вільного часу. Завдяки цьому телеглядачі будуть отримувати ту рекламу, яка їм буде найбільш цікавою. Тобто, чоловікам не пропонуватимуть купити нову пароварку. Про свою аудиторію рекламодавці знатимуть все. Наприклад, коли телеглядач переключився з реклами на інший канал, що йому було цікаво, які переваги? Не буде тривалих рекламних пауз по 10-15-20 хвилин, як зараз. Відмотати рекламу не означає, що її переглянули. Якщо рекламна пауза зараз триває 15 хвилин, але на 12-ій хвилині 90% глядачів переключилися або забули, що дивилися, рекламодавцям час замислитися про доцільність рекламування на 14-ій хвилині.

Телеканали отримають справедливу ціну

Трансформація торкнеться всіх. Зараз є ринок платного ТБ, у якому телеканал Х приходить до кабельного оператора і хоче бути тільки в базовому пакеті. Наприклад, з кожного абонента оператора отримати роялті 50 центів на місяць. Якщо в того 100 тисяч клієнтів, це 50 тисяч доларів щомісяця. Телеканалу Х вигідно, щоб його брали в загальний пакет і платили з кожного абонента, і йому все одно, дивляться його чи ні. Але провайдер може задуматися – а чи дивляться його клієнти цей канал? Чи є сенс відстібати йому кожен місяць 50 тисяч доларів? При IP-технології він може дізнатися, хто і як у нього дивився телеканал Х. І якщо насправді його дивляться десять осіб, то в провайдера є привід переглядати умови співпраці з таким телеканалом. Для багатьох мовників це означатиме смерть: для них буде несподіванкою, що їх не дивляться і за їхній контент платити не готові.

Як подаватимуться канали

Тому зараз телевізійний ринок поступово переходить до моделі a la carte («за вибором»), у якій глядач може замовити собі, скажімо, п’ять каналів – більше він не дивиться і не готовий платити. А за телеканал «Шахи» він готовий хоч 10 доларів на місяць платити – ось любить він шахи, і все тут. Або телеканал про риболовлю. Причому не постійно, а тільки, наприклад, у грудні.

Люди будуть ділитися на тих, хто буде готовий платити за контент без реклами, і на тих, хто погодиться дивитися з рекламою. Але ця реклама буде менш нав’язливою, буде менше дратувати і буде жорстко таргетованою. Рекламодавець знатиме про телеглядача все, і оплачуватися буде, можливо, не тільки перегляд – можливо, він навіть ділитиметься часткою від продажу, яка виникла в момент перегляду. Технології це дозволяють. Наприклад, під час перегляду футболу виринув банер піцерії, і за допомогою кнопок на пульті глядачі зробили замовлення.

Що буде з «лінійним» ТБ

«Лінійне» ТБ все ж не помре. Тому що завжди є люди, яким потрібно, щоб за них вибирали, що їм дивитися. Яким вибирати нецікаво, яким потрібно, щоб фільм неможливо було перемотати, як у кінотеатрі: або дивись, або йди.

попередня стаття
наступна стаття
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися