Неділя, 14 Квітня, 2024

OnePlus 11 Concept – смартфон з рідинним охолодженням

Сучасні смартфони дуже потужні, але вони не можуть розкрити усю свою потужність, бо не мають системи охолодження і перегріваються. Asus та Nubia оснащує деякі свої смартфони зовнішнім повітряним охолодженням. А OnePlus представила концептуальний OnePlus 11 Concept з рідинним охолодженням. Потоки рідини у трубках також створюють унікальний дизайнерський візерунок на задній кришці телефона.

Задня частина OnePlus 11 Concept — це не просто купа світлодіодних ліхтарів. У кришці є ряд каналів, які містять рідкий охолоджувач. У OnePlus кажуть, що створення цієї системи  Active CryoFlux зайняло два роки розробки та призвело до 30 нових патентів.

Щоб додати охолоджуючу рідину в телефон, OnePlus зробив заднє скло прозорим (принаймні посередині) і вставив між ним і корпусом телефону мікронасоси розміром 0,2 кв. см.

Щоб підвищити преміальний характер телефону, OnePlus також додав «магнетронне розбризкувальне покриття» – покриття створюється розбризкуванням металу крихітними кількостями за допомогою електричного поля.

Система охолодження знаходиться не лише посередині задньої панелі телефону. Канали Active CryoFlux також проходять навколо модуля задньої камери. Це створює крутий ефект ореолу, завдяки якому телефон виглядає досить стильно

Крім того, область об’єктива камери оточена гільошованим гравіюванням. Зазвичай це використовується на дорогих годинниках і набагато помітніше, ніж магнетронне розбризкувальне покриття. OnePlus стверджує, що це перший раз, коли гільошування використовується на смартфоні.

Загалом, OnePlus 11 Concept виглядає і відчувається як дуже, дуже елегантний OnePlus 11. Але чи дійсно Active CryoFlux приносить якісь переваги, чи це більше маркетингове рішення?

Дві п’єзоелектричні керамічні мікронасоси затиснуті між заднім склом і корпусом телефону. Ці насоси підключені до крихітних рідинних каналів, які заповнені охолоджувачем – комбінацією масла, води та порошку слюди, згідно з OnePlus. При використанні телефону, рідина прокачується по всій задній панелі, допомагаючи розсіювати тепло, яке відбирається від внутрішніх елементів телефону.

OnePlus стверджує, що під час лабораторних тестів ця система може знизити температуру телефону до 2,1 градуса за Цельсієм. Під час важкої ігрової сесії це може збільшити частоту кадрів на 3 або 4 кадри. Крім того, компанія стверджує, що під час заряджання охолоджуюча рідина знижує температуру телефону на 1,6 градуса за Цельсієм, що скорочує загальний час заряджання скоротився на 30-45 секунд.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися