Понеділок, 15 Квітня, 2024

Штучний інтелект ще не з’явився, а з ним уже борються

Машини стають дедалі «розумнішими», і вчених та представників індустрії починає лякати можливе майбутнє, коли комп’ютери отримають справжній інтелект, який схожий на людський. Вони вважають, що роботи зі штучним розумом знищать людство, і вже почали цьому протидіяти. Засновник компаній Tesla Motors та SpaceX Ілон Маск виділить на боротьбу з ним $10 млн та створить Інститут майбутнього життя, мета якого – змусити штучний інтелект і роботів трудитися на благо людства.

Ілон Маск

Некомерційний інститут заснувала група вчених, які вважають своїм завданням «зниження екзистенціальних ризиків, з якими стикається людство». Кошти Ілона Маска підуть на проведення досліджень у галузі штучного інтелекту, який його лякає, – раніше він говорив, що сценарій з художнього фільму «Термінатор» може стати реальністю, до того ж зовсім скоро. І, проводячи паралелі з тією ж кінострічкою, він зазначав, що ніхто не створював навмисно штучний інтелект таким, яким він виявився в результаті, що може стати реальністю і в нашому світі.

Міліонер неодноразово згадував про необхідність створення міжнародного регуляторного органу, щоб убезпечити суспільство від розробок, які призведуть до створення справжньої загрози для життя. Маск вважає, що навіть самі творці подібних систем не завжди до кінця розуміють, куди можуть привести їх розумні машини. Він передбачає, що «щось дуже небезпечне відбудеться протягом найближчих п’яти років», зважаючи на швидкі темпи розвитку цього напрямку.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися