ООН представила концепт плавного міста, яке вистоїть в урагані 5 категорії

В урагані 5 категорії повітря переміщується на швидкості 250 км/год

Найближчими десятиліттями на планету чекає погода з ураганів та штормів, а також пекельної спеки, і при цьому кількість населення продовжить зростати. З огляду на це в ООН презентували концепт плавного міста, яке може вмістити близько 10 тисяч жителів і захистити їх від природних катаклізмів, разом зі страшним ураганом 5 категорії, в якому повітря переміщується на швидкості 250 км/год.

Концепт під назвою Oceanix City створив архітектор Б’ярк Інгелс з компанією Oceanix. Виконавчий директор підрозділу ООН з житлової програми UN-Habitat Маімунах Мохд Шарів каже, що організація підтримає та направлятиме цей проект.

В своїй основі Oceanix City є набором з шестигранних платформ, на кожній з яких може жити до 300 резидентів. Таку форму вибрали через її найбільшу ефективність з архітектурної точки зору. Також це дозволить зменшити використання матеріалів. Для більшої стійкості максимальна висота будинків становитиме 4-7 поверхів.

Як будівельний матеріал планується використовувати Biorock – це схожа на каміння речовина, яку отримують з водних мінералів при пропусканні крізь неї струму. Утворюється кам’яне покриття, яке втричі міцніше за бетон, але при цьому зберігає плавучість. Із часом субстанція набуває додаткової міцності, а ще вона може самостійно відновлюватися, якщо крізь неї пропускати струм.

Планується, що таке місто складатиметься із шести платформ, на яких в сумі розмістяться 10 тисяч жителів. За словами Інгелса, це ідеальна кількіть, яка дозволить острову досягнути повної автономності в енергії, чистій воді та теплі. Їжу пропонують вирощувати океанським фермерам під поверхнею води.

Хоча проект називається плавним, насправді Oceanix City буде прикріплений до морського дна. Розміщувати такі поселення планують на відстані одного-двох кілометрів від крупних берегових міст.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я