Середа, 6 Грудня, 2023

Операція Operation Crush: Intel розповіла, як стала світовим лідером

З нагоди свого 50-ліття один із головних вендорів чіпів для комп’ютерів – Intel – поділився історією свого успіху. Наприкінці 70-х років історія компанії, а також індустрії та цілого світу могла б піти інакше, якби не успіх операції Operation Crush. З англійської ця назва перекладається як «операція розчавити», і її результати цілком відповідають назві.Operation Crush

У 1978 році Intel мала стати першою компанією, яка вивела на ринок 16-бітний процесор. Чіп Intel 8086 створили за рекордні строки – приблизно за 18 місяців. «Люди сьогодні шоковані, коли я розповідаю їм графік розробки», – згадує провідний інженер Джим МакКевітт. Команда розробників працювала на орендованій фабриці у Санта Кларі і встигла до червня 1978 року.

Однак, попри потенціал 16-бітного процесора і широкий набір супутніх аксесуарів та інструментів, ринок слабо його сприйняв. У грудні 1979 року на ринку з’явилися чіпи від конкурентів, і продажі Intel 8086 почали зменшуватися.

У відповідь Intel розпочала кампанію Operation Crush, яка змінила підхід до маркетингу кремнієвих продуктів, їхнього використання та сприйняття серед користувачів. Для цього замість реклами окремого чіпа та його можливостей перейшли до реклами того, як він може вирішувати проблеми клієнтів.

Про надії, які Intel покладала на Operation Crush, свідчить рекламний бюджет цієї маркетингової операції – близько $2 млн. До неї процесорний гігант не витрачав на рекламу більше кількох сотень тисяч доларів за один раз. Також задіяли понад тисячу співробітників, які працювали на конференціях, семінарах, писали статті тощо.

Результати Operation Crush перевершили очікування настільки, що вона стала зразком для інших. Газета The New York Times назвала її легендарною. Початкову ціль у 2000 контрактів вдалося перевершити – Intel уклала 2500 контрактів, найважливішим з яких був продаж модифікованого процесора 8086 під номером 8088 для комп’ютера IBM PC. Історики говорять, що та перемога показала кінець мікропроцесорних війн, і стало зрозумілим, що Intel буде головним переможцем.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися