Понеділок, 27 Травня, 2024

Оперативну пам’ять в ПК можна буде подвоювати процесором

Шведська компанія ZeroPoint Technology AB створила технологію, яка дозволяє стискувати дані настільки ефективно, що для користувача це видаватиметься як подвоєння обсягу оперативної пам’яті. Нове рішення пропонується вбудовувати у процесори.

ZeroPoint Technologies AB є шведським стартапом, що з’явився як філія технологічного університету Чалмерса. Запатентована компанією технологія Ziptilion обіцяє подвоїти обсяг оперативної пам’яті і пропускну здатність при одночасному підвищенні енергоефективності.

Багато хто з користувачів пам’ятає старе програмне забезпечення для подвоєння оперативної пам’яті, яке існувало ще в 80-х і 90-х роках. У той час вони були великою аферою, обіцяючи користувачам, які придбали програмне забезпечення, подвоїти обсяг оперативної пам’яті без оновлення обладнання.

Обіцянка ZeroPoint досить схожа, за виключенням того, що софт планується вбудовувати безпосередньо у процесори.

Ziptilion працює шляхом стиснення даних в пам’яті з використанням фірмових алгоритмів стиснення. ZeroPoint заявляє про збільшення пропускної здатності в 2-3 рази. Спосіб роботи Ziptilion полягає в вбудовуванні в апаратну конструкцію для роботи безпосередньо з контролером пам’яті і підсистемою кешування процесора, використовуючи стандартну структуру внутрішніх з’єднань процесора.

Компанія стверджує, що її технологія може стискати пам’ять таким ефективним способом, що затримка пам’яті в зменшується. У крайніх випадках затримка може бути вище приблизно на 1-100 наносекунд, однак виграш переважує недоліки.

Реалізація Ziptilion можлива в чипові на шині AXI, що працює на частоті 800 МГц і з пропускною здатністю 32 ГБ/с. Для контролера пам’яті, що виготовляється за виробничими нормами 7 нм, рішення отримає лише 1,36 квадратних міліметра додаткової площі. Для серверного процесора з восьмиканальним контролером пам’яті потрібно додатково 3,02 квадратних міліметра.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися