П’ять головних висновків з виступу директора Facebook перед сенатом США

директора Facebook викликали в американський сенат, де він доповідав протягом п’яти годин

Суспільство дуже схвилювалося, коли йому в обличчя кинули загальновідомий факт – Facebook торгує даними своїх користувачів. На хвилі скандалу зі збором даних компанією Cambridge Analytica, яка отримала персональну інформацію 87 млн користувачів для керування результатами виборів президента США, директора Facebook викликали в американський сенат, де він доповідав протягом п’яти годин. Серед звичних у таких доповідях кліше експерти The Verge змогли зробити п’ять ключових висновків.директора Facebook викликали в американський сенат, де він доповідав протягом п’яти годин

  1. Facebook назвали монополією, Цукерберг не згодний

Сенатор Ліндсі Грем з Південної Кароліни попросив керівника соціальної мережі назвати свого найбільшого конкурента, Цукерберг замислився. Політик спробував за допомогою додаткових питань з’ясувати, чи можна Facebook вважати монополією. Цукерберг заперечив: «Я, звичайно ж, так не вважаю». На думку деяких експертів, Facebook є дуополією з головним конкурентом на ринку реклами у вигляді Google. Альтернативи на ринку соцмереж набагато менш популярні.

  1. Цукерберг не виключає введення оплати

Існуюча модель заробітку Facebook – на рекламі, і головним товаром соцмережі є користувачі та їхні приватні дані. Для запобігання таким масштабним скандалам із витоком персональної інформації можна ввести пряму оплату за користування соцмережею, без реклами. Цукерберг відповів сенатору Орріну Хетчу, що безкоштовна версія Facebook завжди буде доступна. Іншому сенатору Цукерберг відповів більш прямо, сказавши, що ідея платної версії варта уваги.

  1. Надії Цукерберга націлені на штучний інтелект

Цукерберг часто говорить, що Facebook стала великою, і нею складно керувати. Надії щодо зміцнення своєї влади та контролю він покладає на штучний інтелект. Щоразу, коли Цукерберга запитували про те, як він буде покращувати модерацію соцмережі, він відповідав, що в цьому допоможе штучний інтелект. Він швидко шукатиме різні проблемні пости.

  1. Цукерберг заперечив шпигування за розмовами користувачів

Роками побутує думка, що Facebook обирає, яку рекламу показувати, за допомогою шпигування, записуючи звук із мікрофонів мобільних гаджетів. Сенатори прямо запитали, чи використовує соцмережа зібрані з мобільних пристроїв аудіодані. На це Цукерберг відповів коротко: «Ні».

  1. Політики не розуміють, як працює Facebook

Facebook є потужним засобом, здатним змінювати суспільну думку за бажанням невеликих груп людей. Однак сенатори годинами ставили Цукербергу базові питання, на велику частину з яких можна відповісти після роботи з пошуковиком. Наприклад, як Facebook збирає дані, як довго їх зберігає, як користувачі керують своєю інформацією. Натомість сенатори впустили можливість поставити глибші та важливіші питання, наприклад, яким чином Facebook використовує зібрані дані. А сенатор Джон Кеннеді взагалі сказав: «Ваша користувацька угода – відстій».