Передача енергії з космосу на Землю може відбутися у 2025-му: Японія запланувала експеримент

Однак навіть якщо Японія успішно розгорне набір орбітальних сонячних батарей, ця технологія все одно буде ближчою до наукової фантастики, ніж до практичного рішення.

Японське космічне агентство JAXA, планує перейти до натурного випробування космічної електростанції. Експеримент запланований на 2025 рік.

Японські науковці витратили десятиліття намагаючись зробити можливим передачу сонячної енергії з космосу. У 2015 році вони зробили прорив, коли вчені JAXA бездротовим способом успішно передали 1,8 кіловат потужності, достатньої для живлення електричного чайника, на відстань у більше 50 метрів.

Тепер японське державно-приватне партнерство спробує передати сонячну енергію з космосу вже в 2025 році. Проект під керівництвом Наокі Шинохара, професора Кіотського університету, який працює над космічним сонячним енергопостачанням з 2009 року, має розгорнути ряд малих супутників на орбіті. Потім вони намагатимуться передати сонячну енергію, яку збирають ці масиви супутників, на наземні приймальні станції за сотні кілометрів під ними.

Використання орбітальних сонячних панелей і мікрохвиль для надсилання енергії на Землю вперше було запропоновано в 1968 році. З тих пір кілька країн, в тому числі Китай і США, витратили час і гроші на реалізацію цієї ідеї.

Технологія приваблива, оскільки орбітальні сонячні батареї представляють собою потенційно необмежену поновлювану енергію. У космосі сонячні батареї можуть збирати енергію незалежно від часу доби, а завдяки використанню мікрохвиль для передачі енергії, хмари також не викликають занепокоєння.

Однак навіть якщо Японія успішно розгорне набір орбітальних сонячних батарей, ця технологія все одно буде ближчою до наукової фантастики, ніж до практичного рішення.

Це тому, що виробництво масиву супутників, який може генерувати 1 гігават електроенергії – або приблизно потужність одного ядерного реактора – коштуватиме приблизно 7 мільярдів доларів із наявними на даний момент технологіями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я