Bitcoin втрачає популярність грошей для оплати реальних товарів

Зі списку топ-500 мережевих магазинів, які відслідковуються ресурсом Internet Retailer, валюту Bitcoin до оплати приймають лише три.

Хоча бум криптовалют триває і аналітики прогнозують шалене зростання їхнього курсу відносно долара, майбутнє віртуальних грошей може бути не таким радісним. Попри високу прибутковість та розмаїття сервісів і бірж криптовалюта Bitcoin мало приваблює головних учасників – звичайних людей.

Продавці різних товарів і послуг досить прохолодно ставляться до ідеї криптовалюти як платіжного засобу. Зі списку топ-500 мережевих магазинів, які відслідковуються ресурсом Internet Retailer, валюту Bitcoin до оплати приймають лише три.

При цьому на тлі короткочасних стрибків курсу видно досить довготривала тенденція до зниження популярності віртуальних грошей. У порівнянні з минулим 2016 роком ситуація стала гіршою. Тоді Bitcoin з вищезгаданого списку до оплати брали п’ять великих мережевих магазинів. Продавці не лише дуже обережно ставляться до криптовалюти, але навіть відмовляються від прийнятого раніше рішення.

Пік вартості Bitcoin, схоже, припав на період між травнем і червнем цього року. З тих пір спостерігаються досить помітні коливання та загальна довготривала тенденція до зниження курсу. Як повідомляють експерти, проблема частково може бути пов’язана з недостатнім розміром блоку блокчейна криптовалюти. Це мінімальний блок обміну даними, який потрапляє до загального блокчейна. Ліміт в даний час складає всього 1 МБ, що вже недостатньо через суттєве збільшення кількості віртуальних монет та користувачів криптовалюти.

Вже влітку 2015 року загальний обсяг бази транзакцій становив понад 42 ГБ. Точний її обсяг невідомий, але він постійно зростає. Це потребує нових рішень, щоб система продовжувала працювати відносно швидко. Одним з таких, наприклад, є термінали, що зберігають тільки заголовки блоків і скачують повний обсяг лише за необхідності.

Сповільнення роботи системи призводить до того, що зростає час проходження транзакцій, а також відсоток за їхню обробку. Це також відштовхує звичайних користувачів від цієї криптовалюти.

Адміністратори Bitcoin пропонують для вирішення цієї проблеми, наприклад, рішення Segregated Witness (SegWit). Це додаток до основного протоколу, який дозволяє винести деякі дані з основного блоку в розширений. Впровадження даної системи пропонували ще в минулому році, але головні видобувачі криптовалюти досі не змогли домовитися. Для запуску нового рішення потрібна згода абсолютної більшості майнерів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я