Перевірити легальність новорічної ялинки можна через смартфон

Асортимент порід, які вирощуються як новорічні ялинки: сосна звичайна, сосна Палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта)

Мінімум 274 гривні штрафу та кримінальна справа – таке покарання за незаконне вирубування ялинок. Уникнути цього можна за допомогою власного смартфона. Державне агентство лісових ресурсів запустило мобільний додаток, який допоможе перевірити, чи було дерево зрубане легальним чином.

Програма «Ялинка» – це мобільний клієнт доступу до бази обліку новорічної хвої. Вона недоступна в Google Play, а завантажувати її пропонується за прямим посиланням із сайту держагенції www.ukrforest.com. Щоб інсталювати APK-файл, необхідно в телефоні дозволити встановлення зі сторонніх джерел.ялинкиУ додатку необхідно ввести код, який розміщений на самій ялинці. Електронну базу запустили минулого року, і кожна наклейка з кодом на дерево обходиться в 63 копійки. Якщо код не зареєстрований у системі, додаток натякне, що ялинку могли зрубати незаконно.Коли введений код знайдеться у базі, програма покаже відповідне зображення та запропонує подивитися інформацію, в якому лісгоспі росло дерево.Для новорічних свят Держлісагентство на площі 5 тис. га створило спеціальні плантації ялинок. На цій території зростає 18 млн шт. хвойних дерев різних порід віком від 1 до 10 років. Щороку в грудні рубають ліс для його оздоровлення в загущених молодняках. Без шкоди для екології можна вибрати близько 1 млн шт. новорічних ялинок. Асортимент порід, які вирощуються як новорічні ялинки: сосна звичайна, сосна Палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати близько 550 тис. шт. новорічних ялинок. Вирощені дерева, заплановані для реалізації, вирубуються під замовлення торговців та покупців. Якщо залишаються зрубані непродані новорічні ялинки, їх віддають у дитячі садки, школи, для прикрашання церков на різдвяні свята.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я