Перевірка швидкості інтернету – що варто про це знати?

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

А як багато ви знаєте про інтернет та як взагалі його можна вимірювати? Вся система Всесвітньої павутини, яку ще позначають WWW, являє собою об’єднання комп’ютерних мереж і побудована на базі маршрутизації IP пакетів. Проте мало хто знає, як саме перевірити швидкість інтернету та в чому він вимірюється. Фактично швидкість глобальної мережі означає ту швидкість, з якої відбувається передача даних в мережі. Проте цей параметр залежить від різних факторів.

Що знають спеціалісти про вимірювання швидкості мережі?

Цей параметр вимірюється у певних фізичних одиницях й означає відношення того, як багато інформації було передано за певну кількість часу. Ви мабуть чули про такі позначки як Мбіт/сек чи Кбіт/с. Ця швидкість схожа на ту, з якою рухається певний автомобіль й означає що за певний проміжок часу потрібний файл з мережі до нас добереться. Або як швидко відкриється певна веб-сторінка.

Часто прості люди плутають кілобіти з кілобайтами і незнання використовують нечесні рекламці. Для того щоб розібратись в цьому раз і назавжди, розглянемо невеликий приклад. Умовно, якщо б у вас була швидкість 1 Мегабіт/с, то щоб отримати реальну швидкість потрібно ділити на 8, а це буде 128 Кбайт/с, тому що в одному байті 8 бітів. Саме в 128 Кбайт на секунду буде в цьому разі показувати швидкість в торрент скачуваннях.

На жаль, в реальності швидкість завжди буде нижчою за ту, яка була виставлена в тарифному плані. Проте спеціалісти розуміються, як саме можна визначити та протестувати реальну швидкість інтернету.

Як визначають швидкість інтернету?

Чим вища швидкість інтернету в тарифі, тим більшою буде оплата за цю послугу. Але чи справді провайдер надає вам те, за що платите? От перелік найкращих безкоштовних тестерів онлайн для перевірки швидкості:

  1. speedtest.net – можливо це найвідоміший сервіс, для початку перевірки швидкості просто натисніть кнопку “Begin test”;
  2. speedtest.com.ua/speedtest-net.htm – це такий більш спрощений варіант, багато кому може сподобатись його функціонал;
  3. 2ip.ua/speed – сайт, що надасть вам величезну кількість тестів й комплексну інформацію відносно вашого підключення.

Однак просто увімкнути сайт та запустити перевірку недостатньо для отримання точних даних. Для того щоб результати були максимально точними, необхідно обов’язково вимкнути ті програми, що споживають ваш трафік. Також вплинути може на точність й ваш антивірус. Ще валиво обирати саме той тестер, який до вас найближче знаходиться географічно.

Якщо ви хочете завжди мати стабільний інтернет та високу швидкість, то краще всього вибрати перевірений провайдер, як Linkcom. Це гарантія того, що вам навіть не доведеться перевіряти швидкість інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я