Неділя, 26 Травня, 2024

Перша країна в світі хоче заборонити усі попередньо встановлені додатки на Android

Індія може стати першою країною, яка примусить виробників смартфонів відмовитися від усіх попередньо встановлених додатків. Цей крок має допомогти у боротьбі з вірусами та сміттєвими додатками, які вендори часто комплектують з телефонами і не дозволяють користувачам їх видаляти.

Смартфони у більшості випадків постачаються з попередньо встановленими програмами та службами, такими як Facebook, офісними програмами та іграми.

Виробники це роблять, щоб заробити додаткові гроші. В деяких випадках кількість попередньо встановлених програм може бути такою, що вони займають половину доступного місця на флеш-накопичувачі смартфона.

Apple і Google, які теж встановлюють власні програми на свої телефони таким чином ще розширюють базу користувачів своїх сервісів. Наприклад, Apple Music і пов’язана з ним служба Apple One дуже виграють від продажів iPhone, тоді як Google Photos і пов’язана з нею підписка виграють від продажів телефонів Android.

Уряд Індії переслідує всі ці практики, вважаючи неприйнятними програми, які не можна видалити, за винятком базових програм. Додаток для камери буде необхідним для більшості, але чи пройдуть перевірку музичний або браузерний додаток? Індія створює комісію з перевірки відповідності. У разі виявлення таких програм комісією смартфони можуть змусити проходити додаткові перевірки, що призведе до затримки запуску та подорожчання телефонів.

«Більшість смартфонів, які використовуються в Індії, мають попередньо встановлені додатки/розповсюджувачі, що створює серйозні проблеми конфіденційності/інформаційної безпеки», — цитує Reuters запис засідання уряду.

Уряд також розглядає можливість введення обов’язкової перевірки кожного великого оновлення операційної системи перед тим, як воно буде розповсюджено для споживачів.

Виробники отримали рік на підготовку до змін, але точної дати початку дії нових правил поки немає.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися