Перший ПК у світі отримав нового господаря

Один із десяти збережених примірників першого ПК продали днями на аукціоні Breker у Німеччині за $36500. Гаджет Kenbak-1 виставили на розпродажі Automata & Fine Toys, і він став найціннішим лотом.

Комп’ютер Kenbak на виставці в Бостонському музеї обчислювальної техніки

Існує багато думок щодо того, який пристрій вважати першим персональним комп’ютером. Музей обчислювальної техніки в Бостоні вважає першим серійним і комерційно доступним ПК Kenbak-1. Ця модель з’явилася в 1971 році – за п’ять років до Apple I і за чотири – до Altair 8800.

Kenbak-1 обходився без дисплея – результати виводилися на папір. Обсяг пам’яті цього ПК складав усього 256 байт. У Kenbak-1 навіть не було мікропроцесора – його роль виконували громіздкі схеми на транзисторах, розпаяних вручну на платах. Використана у Kenbak-1 схема копіювала логіку Intel +8008 і виконувала тисячі команд на секунду – добрий показник на ті часи. На момент початку продажів у далекому 1971 Kenbak-1 коштував $ 750.

 

Модель за номером 0185, яку продали на аукціоні через 44 роки після випуску, працює досі. Усього за три роки компанія Kenbak випустила сорок комп’ютерів.

Раритетні комп’ютери часто розглядають як хороше капіталовкладення. Легендарні моделі ПК ростуть у ціні, і напередодні торгів аудитори бостонського музею оцінили Kenbak-1 у п’ять тисяч доларів. Із цієї ціни почалися торги, які завершилися на сумі в сім разів більше.