Перший апдейт Windows 11 ще більше гальмує процесори AMD

Цікаво, що проблеми з процесорами у Windows 11 існують навіть попри те, що Microsoft суттєво обмежила список офіційно підтримуваних чипів

Перше оновлення Windows 11 ще більше погіршує продуктивність комп’ютерів з процесорами AMD. Microsoft має намір усунути проблеми з продуктивністю AMD в цьому місяці

Минулого тижня AMD попередила, що її чіпи мають проблеми з продуктивністю в Windows 11. Очікувалося, що наступний апдейт ОС має їх вирішити, але він лише посилив проблеми. Видання TechPowerUp повідомляє, що після оновлення Windows 11 спостерігається набагато більш висока затримка в роботі кешу. Цей компонент пам’яті надважливий для високої продуктивності.

Раніше AMD і Microsoft виявили дві проблеми з Windows 11 на процесорах Ryzen. Використання Windows 11 може призвести до збільшення затримки кешу L3 у три рази, знижуючи продуктивність до 15 відсотків у деяких іграх. Друга проблема зачіпає технологію ядра AMD, яка перемикає потоки на найшвидше ядро процесора. AMD каже, що ця проблема може вплинути на продуктивність завдань, що залежать від процесора.

Новітній апдейт Windows 11 в рази збільшує затримку кешу. Експерти TechPowerUp початково виміряли затримку кешу L3 на Ryzen 7 2700x на рівні близько 10 нс, а з переходом на Windows 11 цей же ПК демонстрував затримку 17 нс. Свіжий патч збільшує затримку до 31,9 нс.

Проблема з кешем L3, швидше за все, буде вирішена Microsoft на наступному тижні, і, за чутками, 19 жовтня користувачам почне надходити відповідне виправлення.

Патч для ядра буде усунуто драйвером AMD, який, як очікується, стане публічно доступним пізніше цього місяця.

Цікаво, що проблеми з процесорами у Windows 11 існують навіть попри те, що Microsoft суттєво обмежила список офіційно підтримуваних чипів. Попередні ОС Windows не мали таких жорстких обмежень щодо сумісних процесорів.