Середа, 28 Лютого, 2024

Персональні комп’ютери відроджуються

Ще декілька років тому статистика продажів персональних комп’ютерів змушувала аналітиків прогнозувати зникнення цього класу машин, але ПК не збираються поступатися місцем планшетам та смартфонам. Новий звіт Gartner за четвертий квартал 2014 показує, що продажі комп’ютерів зросли, і хоча поки це складно назвати серйозним збільшенням, однак це перший випадок позитивної динаміки з 2012 року.

Лідером на ринку ноутбуків продовжує залишатися Lenovo – на її долю припадає практично кожен п’ятий комп’ютер – 19,4% при 16,3 мільйонах відвантажених пристроїв. Досить близько до китайського виробника підібралася американська HP, яка відвантажила на півмільйона менше (15,8 млн гаджетів) – 18,8 відсотків. Замикає трійку лідерів Dell з 10,7 мільйонами комп’ютерів за четвертий квартал і часткою ринку у 12,7%. Усього ж виробники поставили 83,8 млн комп’ютерів – сюди входять не тільки настільні ПК і ноутбуки, але і планшети під управлінням настільної Windows. Лаптопи типу Chromebook в своїй статистиці Gartner не враховував.

Найбільше зростання продажів відбулося в розвинених країнах, в той час як інші регіони демонструють або мінімальне зростання, або зниження. Найбільше поставки ПК зросли в США – на 13,1% порівняно з третім кварталом 2013 року, це найбільше зростання за чотири роки. Головним стимулом зростання, за словами експертів, стали святкові покупки. Цього року особливо популярними були недорогі ноутбуки (в межах $200-300), тонкі та легкі пристрої, а також девайси зі знімною клавіатурою.

Однак незважаючи на позитивні результати четвертого кварталу, річні результати показують зниження на 0,2%  порівняно з минулим роком, але аналітики очікують, що тенденція зростання комп’ютерів буде зберігатися і в 2015 році. Вони пояснюють це тим, що, наситившись планшетами, користувачі повертаються до ноутбуків і настільних комп’ютерів через їхню велику функціональність. До того ж зростання пов’язане і з оновленням старих гаджетів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися