Неділя, 19 Травня, 2024

Storj пропонує перетворити вільне місце на гроші

Користувачі жорстких дисків великого обсягу скоро можуть стати власником цінного активу – вільного місця на них. Проект Storj пропонує здавати його в аренду та заробляти на цьому гроші. А завдяки відсутності центральних серверів, як у звичайних «хмар», він має стати стійкішим до поломок та знеструмлень.

У рамках проекту Storj створять мережу користувачів, які здають в оренду вільне місце на своїх жорстких дисках та отримують за це нагороду у внутрішній валюті Storjcoin X. Це криптовалюта на кшталт Bitcoin, за яку можна буде купувати пропускну здатність та додаткове місце в сховищі. Ще її можна буде конвертувати в інші валюти, продаючи її на біржах – її курс становить приблизно $0,028.

Збережені у Storj файли будуть ділитися на частини, шифруватися та розподілятися по мережі у блоках, наприклад, по 8 МБ чи 32 МБ. Розробники кажуть, що так буде простіше оперувати ними та не дозволить зловмисникам дізнатися зміст документів, адже їхні частини будуть фізично знаходитися на різних комп’ютерах, і втрата якогось блоку не призведе до розкриття приватних даних. А щоб користувачі завжди мали доступ до цих випадковим чином розподілених частин, Storj копіює їх у трикратному розмірі.

Розробники кажуть, що їхнє рішення має багато переваг над традиційними хмарними сховищами – Dropbox, Amazon, Google, Azure та іншими. Ключі до зашифрованих файлів являтимуть собою локальний файл, який зберігається на власному жорсткому диску користувача – завдяки цьому лише він зможе прочитати свої дані. Вільне місце у децентралізованій «хмарі» Storj можна отримати без грошей – досить лише відкрити на своєму жорсткому диску стільки місця, скільки хочеться отримати у «хмарі». Окрім цього, завдяки високій децентралізації зникає обмеження на швидкість завантаження файлів, оскільки вони будуть одночасно копіюватимуться з сотень комп’ютерів.

Зараз Storj знаходиться в тестовому режимі, до якого може приєднатися кожен, хто задовольняє базові вимоги. Після цього залишається встановити клієнт на ПК, та можна здавати вільне місце жорсткого диску в оренду.

Нове децентралізоване сховище – це не єдиний незвичайний спосіб заробітку. Отримувати прибуток можна також за їзду на мотоциклі. У цьому разі заробіток залежатиме не від потужності комп’ютера чи обсягу жорстких дисків, а від власної спритності.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися