Під час копіювання можна втратити файли на Android через баг у Windows 10

Баг охоплює більшість смартфонів Android, з популярними моделями включно: Nexus 6P, HTC U11, Nokia 6, Moto G5, OnePlus 3 та 5, Xiaomi Mi 6, Sony Xperia Z3 Compact та багато інших

Чергове підключення смартфона Android до ПК може закінчитися втраченими даними на мобільнику. В операційній системі Windows 10 знайшли баг, який заважає нормально завершити копіювання даних по USB.

Andoid

Зазвичай у разі дротового підключення Android до комп’ютера використовується протокол Media Transfer Protocl (MTP). Microsoft створила його як стандарт для передачі медіафайлів, таких як фото чи відео, між різними гаджетами.

У Windows 10 з’єднання по MTP зі смартфоном відбувається з помилкою, яка за певних обставин може призвести до втрати інформації. Вона проявляється, лише коли дані переміщуються на мобільний пристрій по з’єднанню MTP.

При цьому сам обмін інформацією між Windows 10 та Android працює без проблем. Можна вільно копіювати чи переміщувати файли без збоїв, навіть якщо у цей час пристрій під’єднаний до ПК.

Проблеми починаються тоді, коли потрібно перемістити файли всередині пам’яті мобільного гаджета. Якщо їх переміщувати, документи зникають. Тип накопичувача, на якому вони були записані, не грає ролі – це може бути внутрішня пам’ять або картка SD. Під час копіювання візуально процес завершується, як повинен, однак файли у фінальній папці не опиняються.

Баг охоплює більшість смартфонів Android, з популярними моделями включно: Nexus 6P, HTC U11, Nokia 6, Moto G5, OnePlus 3 та 5, Xiaomi Mi 6, Sony Xperia Z3 Compact та багато інших. Деякі пристрої, серед яких багато моделей від Samsung на базі Android 7, а також Blackberry Priv та Huawei Honor 8, не мають цього багу.

У Windows баг присутній лише у версії 10, випуски Windows 7 та Windows 8 від нього вільні. Окрім цього, деякі користувачі скаржаться про схожі проблеми на Linux.

Патчу цього багу немає, але існує спосіб обійти його. Для цього можна файли всередині мобільного гаджета переміщувати без використання комп’ютера. Також можна переміщувати та копіювати файли спочатку на ПК, а потім повторно копіювати чи переміщувати їх на Android. Файли з картки пам’яті microSD можна зчитувати безпосередньо на ПК.