Огляд повербанка PROMATE proVolta-21

Заявлена ємність PROMATE proVolta-21 – 20800 мА·год, а ще цей повербанк вміє заряджати три гаджети одночасно

Powerbank PROMATE proVolta-21 ємністю 20800 мА·год – досить спірне рішення, однак підкуповує доступною ціною і трьома повноцінними USB-портами з функцією одночасного заряджання трьох потужних пристроїв.

Пластиковий корпус proVolta-21 (чисто чорний для базової моделі і білий із сірим в нашому випадку) виявився немазким

Акумулятор є у двох кольорах – чорному і білому – і поставляється в картонній коробці з прозорим «екраном». На упаковці 22 мовами вказано основні характеристики моделі.

Комплект поставки і дизайн

Комплектація пристрою містить інструкцію 11 мовами, з російською включно, і microUSB-шнур довжиною 22,5 см – досить короткий, як на наш погляд. Зарядний пристрій (він же блок живлення) до комплекту не входить, а шкода.

Пластиковий корпус (чисто чорний для базової моделі і білий із сірим в нашому випадку) виявився немазким. За тиждень тестового режиму він усього кілька разів «ловив» плями, які легко видалялися за допомогою звичайної вологої серветки.


Варто відзначити, що девайс трохи заважкий як для компактного зарядного пристрою – 437 грамів. Корпус зібраний акуратно, без люфтів, не тріщить і не клацає під час використання. Ліхтарик досить яскравий, але сильно «просідає» на останній чверті заряду батареї. Окремий плюс у тому, що ним можна користуватися ще кілька годин після того, як батарея остаточно «сяде».

Ергономіка

На верхній панелі пристрою розміщені: microUSB-роз’єм, три стандартних USB-роз’єми і діодний ліхтарик.

Кнопка ввімкнення/перевірки заряду розміщена на бічній, а напівпрозорий індикатор для показу зразкового рівня заряду – на передній панелі. Варто окремо відзначити, що під час роботи індикатор заряду не блимає. Це явно обрадує тих, хто не любить «ефект стробоскопа».

  • 0-25% заряду – горить один індикатор;
  • 25-50% – підсвічуються дві поділки;
  • 50-75% – три поділки;
  • 75-100% – чотири поділки.

На задній панелі пристрою – логотип бренду і кілька рядків з технічними даними, разом з підказкою щодо вихідної сили струму всіх трьох портів.

Специфікації та особливості

Максимальна вихідна сила струму для роз’єму №3 становить 2.1 А, оскільки цей роз’єм розрахований на використання із сучасними потужними смартфонами і планшетами. Для роз’ємів № 1 і №2 вихідна сила струму становить 1А.

За даними виробника, девайс розрахований на заряджання від зарядного пристрою на 1.5А. Напруга на вхід і вихід – 5В.

Під час заряджання від мережі PROMATE proVolta-21 гріється слабко, під час роботи навіть з трьома девайсами відразу залишається холодним.

Варто зазначити, що оскільки оригінальний зарядний пристрій у комплекті з батареєю не поставляється, знайти його буде не так-то й легко, враховуючи, що більшість сучасних ЗП випускаються з потужністю 1А або 2А. Тест-драйв показав, що від 1А ЗП батарея буде заряджатися кілька діб, а від 2А до 75% за 3-3,5 години і ще від 3 до 5 годин до 100% заряду залежно від фірми використовуваного блоку живлення і довжини шнура.

Цікаво, що в інструкції вказується зарядка девайса від USB-порту ноутбука, однак на ділі такий спосіб зарядки йде навіть повільніше, ніж від 1А блоку живлення.

Підсумки тест-драйву

Ми тестували powerbank за допомогою одночасного заряджання трьох мобільних телефонів різних поколінь. Як для «китайця» результати вийшли досить непоганими.
Одночасне заряджання Xiaomi 4S (4050 мА·год), Lumia 640 (2500 мА·год), Nomi i508 (4000 мА·год) показало, що даної моделі вистачає на повне заряджання всіх вибраних смартфонів і близько 6 годин роботи в режимі «тьмяного ліхтарика».

Утім, швидкість заряджання порадувала – вона лише трохи менша від тієї, яку забезпечують оригінальні зарядні пристрої, що працюють від мережі.

На третьому порті наш портативний акумулятор зарядив тестовий смартфон Xiaomi 4S у вимкненому стані з нуля до 100% за 3 години. Для порівняння, «рідний» ЗП заряджає його за 2,5 години.

У цілому тестовий смартфон вдалося зарядити 3,4 раза, що відповідає 13600 мА·год.
Отож сумарно нам вдалося домогтися від PROMATE proVolta-21 трохи більше половини заявленої потужності – від 9500 мА·год під час одночасного заряджання трьох девайсів до 13600 мА·год при послідовному використанні.