Підлітки Євросоюзу можуть втратити доступ до Facebook

До кінця тижня ЄС може заборонити дітям до 16 років без згоди батьків користуватися інтернет-сервісами. Серед таких – служби Facebook, Snapchat або інші сервіси обміну повідомленнями. Про підняття віку цифрової згоди з 13 до 16 років мають проголосувати вже в четвер.

У США діє закон під назвою COPPA (Закон про захист конфіденційності дітей в інтернеті), який надає додатковий захист у Мережі дітям до 13 років. Європа дотримується аналогічної політики, і тому мережі на кшталт Facebook не дозволені дітям, поки вони не стають 13-річними підлітками. Але зараз Комітет з громадянських свобод Європейського парламенту розглядає зміни зі збільшення цього віку на три роки. Також в одній з поправок до Правил із захисту даних в Європі йдеться: «Обробка персональних даних дитини у віці до 16 років є законною лише в разі, якщо таку згоду надав носій батьківської відповідальності за дитину».

Цю ініціативу вже розкритикували і соцмережі, і багато експертів у галузі захисту дітей. Адже онлайн-компанії, які хочуть мати справу з будь-ким, кому не виповнилося 16, спочатку повинні переконатися, що на це є згода матері або батька.

Це, за словами багатьох експертів з інтернет-безпеки, навпаки, зробить дітей більш уразливими. У відкритому листі до комітету вони пишуть, що зміна вікового обмеження «позбавить молодь багатьох освітніх та соціальних можливостей, але не надасть більшого захисту (а можливо, навіть зменшить його)».

Інші фахівці стверджують, що соціальні медіа є життєво важливим для проблемних підлітків, і є ризик, що вони втратять можливість виходити в інтернет у пошуках допомоги.

Крім того, і тепер багато дітей віком до 13 років використовують Facebook та інші соцмережі зі згодою батьків і без неї, тож особливого сенсу в підвищенні граничного віку немає. Самі соціальні медіа та їхні адвокати переконані, що це значно ускладнить їм управління своїми сайтами. Саме тому лобісти зараз намагаються переконати європейських законодавців, які голосуватимуть у четвер, відкинути цю поправку.

За матеріалами: BBC

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я