Субота, 9 Грудня, 2023

Підсумки розслідування: Tesla горять через збої в програмному забезпеченні

Електрокари Tesla час від часу спалахують, і кілька тижнів назад стався найсвіжіший випадок з Model S. Машина загорілася на парковці в Шанхаї. Експерти компанії відзвітували про причину пожежі.

Інженери розповіли, що поштовхом до займання став збій в системі заряду батареї і управління її температурою. Справа в програмному забезпеченні, і тому компанія вже готує програмний патч, який надійде в машини дистанційно. У Tesla також кажуть, що апдейт подовжить термін життя батарей.

Загоряння автівок є звичною справою, але випадок з «електричкою» розкриває небезпеку саме електрокарів. Батарея електромобіля може загорітися знову навіть після того, як її повністю загасили.

Самозаймання стається під час перегріву, наприклад, при використанні невідповідних параметрів заряджання. Оскільки літій-іонні батареї самозаймаються, поведінка з ними при пожежі повинна відрізнятися від гасіння бензинового чи дизельного авто.

Щоб погасити акумулятор електромобіля, потрібно близько 11 тисяч літрів води. Однак під час транспортування чи огляду такий акумулятор може спалахнути повторно.

Говорити, що електромобілі небезпечніші за бензинові чи дизельні, поки складно через недостатню кількість статистики. У США на дорогах спалахує один автомобіль кожні три хвилини, але невідомо, скільки серед них електромобілів. У Tesla говорять, що, за статистикою активних 300 тисяч автомобілів цієї марки, електромобілі спалахують вдесятеро рідше, ніж машини на рідкому паливі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися