Планшети згортаються

Після швидкого зростання продаж «таблеток» у Росії почав знижуватися. Користувачі перестали сприймати такі пристрої як заміну ноутбуків, констатують аналітики. Вони прогнозують, що популярність планшетів продовжить падати, як і персональних комп’ютерів, продажі яких знижуються третій рік поспіль, пише газета Коммерсант.

Поставки планшетів у Росію минулого року впали на третину, або на $850 млн. А в штучному вираженні знизилися на 5% після більш ніж двократного зростання роком раніше.

У грошовому вираженні, за даними IDC, ринок впав відразу на 30,9% – з $2,77 млрд до $1,92 млрд. Середня ціна пристрою за рік знизилася з $323 до $235. У 2013 році планшети в РФ зростали на 108% у штучному та на 66,8% – у грошовому вираженні.

В останньому кварталі 2014 року в Росії продали 2,42 млн планшетів. Це означає скорочення на 2,5% у штучному і на 16,5% в грошовому вираженні до того ж періоду 2013 року. Лідером залишився Samsung, який відвантажив 15% всіх доставлених за цей час пристроїв. За ним йдуть Lenovo з часткою 14,8%, Apple – з 14,3%, Digma – з 11,6% і ASUS – з 7,5%. Окрім цього, популярними стали пристрої «два в одному» – з функціональністю ноутбука і планшета. Їхні поставки зросли на 19,5% до 2013 року, а лідерами в цьому сегменті стали ASUS, Acer і Lenovo.

У IDC відзначають, що насичення на ринку планшетів відбувається швидше, ніж у сегменті смартфонів. У компанії прогнозують подальше скорочення цього ринку та відзначають, що сегмент уже сформувався, а кінцевий користувач більше не сприймає планшет як заміну ноутбука. У цілому ринок планшетів повторює історію ринку персональних комп’ютерів, який скорочується останні три роки. Але окремі категорії планшетів все-таки зможуть показати позитивну динаміку в 2015 році: збільшаться поставки пристроїв з діагоналлю не менше восьми дюймів, з підтримкою голосового зв’язку і мереж четвертого покоління.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я