Пластикові картки також переходять на датчики відбитків

MasterCard розробляє новітні біометричні системи ідентифікації особистості, включаючи відбиток пальця, голос та зі смартфона

Слідом за смартфонами біометричну аутентифікацію починають опановувати платіжні засоби. Mastercard з датчиком відбитків пальців – це картка нового покоління, анонсована компанією Mastercard. За словами розробників, вона надає підвищений рівень безпеки. Скористатися такою карткою без дозволу власника досить складно.

Mastercard з датчиком відбитку пальців

У новій картці поєднані EMV-чіп і технологія розпізнавання відбитка пальця. Завдяки цьому власник Mastercard зручним і безпечним способом може підтверджувати свою особистість, купуючи товари в торгових точках. У карті застосовується така ж технологія розпізнавання відбитків пальців, яка вже використовується для оплати смартфоном. Новинку можна використовувати в будь-якому POS-терміналі, який приймає картки з EMV-чіпом.

EMV – міжнародний стандарт для операцій з банківськими картками з чіпом. Він розроблений компаніями Europay, Mastercard і Visa, щоб підвищити рівень безпеки фінансових операцій. Основна відмінність для карток стандарту EMV для користувача – переважна вимога введення PIN-коду під час проведення будь-якого платежу через термінал.

Mastercard з датчиком відбитків пальців

З відбитком пальця вводити PIN-код не потрібно: отримуючи Mastercard з датчиком відбитків пальців, держатель реєструє свій відбиток пальця в кредитній організації. Після цього створюється зашифрований цифровий зразок відбитка, який зберігається на картці. При оплаті біометрична карта працює так само, як і будь-яка інша. Її потрібно вставити в термінал і прикласти палець до вбудованого сенсора, щоб порівняти відбиток зі збереженим у картці зразком. Якщо вони збігаються, транзакція пройде успішно.

Перші тести нових карток уже пройшли в ПАР, а найближчим часом планується організація додаткових пілотних проектів. Вихід технології на комерційний ринок запланований на поточний рік.

Раніше MasterCard пробувала підтверджувати платежі за допомогою автопортретів, які аналізувала фірмова система розпізнавання облич. Компанія випробувала раніше нову схему в США і Нідерландах. Зараз компанія працює над розгортанням послуги ще в 14 країнах. За словами президента MasterCard з питань безпеки Аджея Бхалла, власники карток у Нідерландах і США «дійсно полюбили» оплату платежів за допомогою селфі.

MasterCard також розробляє й інші системи ідентифікації особистості зі смартфона. Так, Бхалл розповів про те, що компанія тестувала розпізнавання за допомогою райдужної оболонки і тембру голосу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я