Понеділок, 22 Липня, 2024

Play Music замінять на YouTube Music: у чому різниця

Google оголосила про закриття цього року музичного сервісу Play Music та переходу на YouTube Music. Це не просто зміна назви та логотипа – музичні колекції користувачів також постраждають. Google навіть створила інструмент для перенесення контенту Play Music та рекомендацій у профіль YouTube Music. Спробуємо розібратися, у чому різниця між цими двома сервісами для користувачів.

Ціноутворення

YouTube Music, Play Music та YouTube поєднані, в акаунті YouTube Premium ($12) можна отримати доступ до всіх трьох сервісів. При переході на новий сервіс старий тариф залишиться.

YouTube Music також пропонує безкоштовний доступ для контенту. Необхідна умова – тримати екран увімкненим, а сам додаток повинен бути на екрані. На ноутбуках та настільних ПК завдяки особливостям настільних ОС можна користуватися сервісом навіть у фоновій вкладці.

Google Play Music також мав безкоштовну версію, але вона була обмежена лише треками для відтворення на колонці Google Home. Вибір треків при цьому був випадковим.

Міграція між сервісами

Google запустив інструмент міграції з Play Music на YouTube Music, який дозволяє перемістити всю бібліотеку – лайки, рекомендації, завантаження, альбоми тощо. Про доступність такого інструменту сповістить банер у додатках Play Music та YouTube Music.

При міграції рекомендації імпортуються миттєво – звичну музику можна продовжувати слухати відразу. Інший контент профілю буде переміщуватися у фоновому режимі та може зайняти кілька днів. Після завершення надійде сповіщення.

Інтерфейс та користування

Бібліотека YouTube Music має більш строгу ієрархію. Елементи управління розміщені в нижній частині екрана та дозволяють швидко переходити по бібліотеці. Загалом YouTube Music та Google Play Music дають домашній екран з рекомендаціями, доступ до останніх альбомів та плейлистів, чартів, жанрів. Обидва додатки мають схожу ідеологію роботи.

Серед відмінностей можна відзначити наявність у Google Play Music скролу, завдяки якому не потрібно довго свайпати, щоб дійти в кінець списку пісень. У YouTube Music не можна ставити лайки пісням, перебуваючи в офлайні. Також у YouTube Music деякі опції заховані в меню, що викликаються довгим тапом і про існування яких потрібно спершу здогадатися. Ще новий сервіс не має масового виділення файлів.

Пошук у Google Play Music кращий, ніж у YouTube Music. Можна почати відтворення з пошукової видачі, тоді як на YouTube Music потрібно виконати кілька додаткових натиснень.

Обидва сервіси підтримують вивантаження музики самими користувачами. У Play Music ці файли майже зливаються з іншим контентом. У YouTube Music вони мають окрему ізольовану секцію.

Завантаження музики у YouTube Music виглядає краще, оскільки в Google Play Music необхідно активно вказувати, що завантажувати. З функцією розумного завантаження можна вказати кількість пісень для розміщення в пам’яті телефона, і YouTube Music відкриє вибір. Також із цією функцією список автоматично завантажених пісень оновлюється щодня.

Google Play Music краще справляється в ситуаціях з поганим мобільним інтернетом, автоматично кешуючи всі прослухані треки. YouTube Music зупиняється при обриві зв’язку.

Наприкінці

Хоча Play Music та YouTube Music нині існують паралельно і можна вибирати, але вже до кінця року вибір зникне, а YouTube Music залишиться єдиним. Тож потрібно лише звикати до плюсів та мінусів нового сервісу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися