Субота, 13 Липня, 2024

Показали перший смартфон з підтримкою 5G

Стандарт п’ятого покоління зв’язку запланований до комерційного запуску у 2020 році. До цього часу користувачі вже повинні будуть мати гаджети, які його підтримують. Перший такий смартфон показала компанія Qualcomm на конференції 2017 Qualcomm 4G/5G Summit в Гонконзі.

смартфон

Центральним компонентом нового мобільника є модем Qualcomm Snapdragon X50, який презентували ще в жовтні 2016 року. Цей чіп демонструє пересилання даних на швидкості 1 Гбіт/с у мережах кількох операторів 5G, але також практичну роботу мініатюрного антенного модуля mmWave у частотному діапазоні 28 ГГц. За словами виконавчого віце-президента Qualcomm Technologies Крістіано Амона, оператори, які розгортають мережі mmWave 5G, зможуть використовувати модем Snapdragon X50 5G для польових випробувань на ранніх стадіях впровадження.

Модем Snapdragon X50 5G може застосовуватися як у мобільних багаторежимних 4G/5G гаджетах, так і в стаціонарних бездротових пристроях. 5G-модем Qualcomm забезпечує п’ятиразове підвищення швидкості обміну даними порівняно з 4G-модемом, при цьому енергоспоживання логіки покоління 5G залишається в тих же межах, що і у попередників покоління 4G.

Компанія Qualcomm не виробляє смартфони і не планує займатися їхнім випуском найближчим часом. Представлений нею прототип 5G-смартфона створили як еталон, від якого можуть відштовхуватися інші вендори та який дозволить тестувати мережі 5G. Апарат виконаний у корпусі товщиною 9 мм та оснащений безрамковим дисплеєм і здвоєною основною камерою.

У Qualcomm планують із часом досягти реальних швидкостей технології 5G – близько 5 Гбіт/с. Поки що на практичних випробуваннях у реальній мережі 5G вдалося досягти швидкостей трохи більше 1 Гбіт/с завдяки об’єднанню двох діапазонів 5G по 100 МГц. Модем Snapdragon X50 у змозі підтримувати агрегацію до восьми діапазонів100 МГц.

Початок поставок модемів Snapdragon X50 5G очікується до кінця 2017 року. Комерційні поставки Snapdragon X50 5G заплановані на перше півріччя 2018 року. На думку представників Qualcomm, перші комерційні партії 5G-смартфонів можуть з’явитися в роздробі вже в першій половині 2019 року.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися