Створили перший тест для виявлення ігрового розладу, пройти можна онлайн

Результат від п'яти і вище говорить про схильність до ігрового розладу.

Нещодавно Всесвітня огранізація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що надмірне захоплення комп’ютерними іграми – це психічний розлад. Тепер стало можливо самостійно дізнатися його наявність. Вчені з Великобританії, Німеччини, Австралії і Китаю розробили перший тест для виявлення ігрового розладу.

Тестування можна пройти онлайн на сайті do-i-play-too-much-videogames.com. За проходження можна набрати від 0 до 20 балів. Результат від п’яти і вище говорить про схильність до ігрового розладу.

Про плани ВООЗ визнати ігроманію психічним розладом стало відомо ще в 2017 році. Тоді з’явилася інформація про плани додати ігровий розлад (gaming disorder) до Міжнародної класифікації хвороб (International Classification of Diseases, ICD). Цей довідник фактично є переліком усіх офіційно визнаних захворювань. Його актуальна версія ICD-11 мала вийти саме 2018 року.

Представники міжнародної асоціації розробників ігор International Game Developer Association (IGDA) повідомили, що ігроманію, можливо, визнали хворобою, бо в цьому є зацікавлена сторона.  Голова комітету IGDA проти цензури Данієль Грінберг сказав, що ігроманія замінила сьогодні ігрове насилля як підґрунтя до запровадження цензури. У 2011 році вже були спроби ввести заборону продажу ігор з ігровим насиллям.

Грінберг вважає, що ВООЗ визнала ігри психічним розладом під тиском. Серед них міг бути Китай, який зацікавлений у тому, щоб заблокувати багато молодих людей, котрі протестують проти влади. Можливість визнати активістів ігроманами дозволить відправити їх у реабілітаційний табір. Багато відеоігор фокусуються на ідеї боротьби проти влади – це той тип мислення, який китайська влада намагається викорінити із розуму китайських громадян.

Китайська влада може використовувати ігрову залежність як спосіб запровадити цензуру не лише в Китаї. Через свій економічний вплив цензура може поширитися на увесь світ. В IGDA погоджуються, що сьогодні гравці іноді надмірно грають в ігри, шкодячи своєму здоров’ю. Однак, вважають вони, питання виховання краще залишити батькам

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я