Середа, 29 Травня, 2024

Покриття Bluetooth збільшили до 600 км для зв’язку з супутником

За понад десятиліття існування зв’язку Bluetooth усі звикли, що його максимальна зона покриття обмежується 10 метрами – це написано в інструкції до кожного пристрою Bluetooth. Але інженери компанії Мережа Hubble показали, що Bluetooth може передавати дані на відстань у 600 кілометрів. Вперше в історії таким чином зв’язалися із супутником.

Стартап із Сіетла запустив свої перші два супутники на орбіту в рамках місії SpaceX Transporter-10 у березні; З того часу компанія підтвердила, що отримувала сигнали від вбудованих 3,5-міліметрових чипів Bluetooth із відстані понад 600 кілометрів.

Стартап каже, що його технологія може бути використана на ринках, включаючи логістику, відстеження худоби, розумні нашийники для домашніх тварин, GPS-годинники для дітей, автомобільний інвентар, будівельні майданчики та моніторинг температури ґрунту. Це ті галузі, які відчайдушно потребують покриття мережі навіть раз на день, як-от віддалений моніторинг активів для нафтової та газової промисловості.

У міру масштабування сузір’я Хаббл зверне свою увагу на сектори, які можуть потребувати більш частого оновлення, як-от моніторинг ґрунту, та на випадки безперервного покриття, як-от моніторинг падіння для людей похилого віку.

Хаббл був заснований у 2021 році співзасновником Life360 Алексом Харо, засновником Iotera Беном Вайлдом та аерокосмічним інженером Джоном Кімом. Харо сказав, що коли Вайлд вперше представив ідею підключити чіп Bluetooth до супутника, його початкова реакція була: «Неможливо». І це справді звучить божевільно, враховуючи, що споживчій електроніці важко підключитися до інших пристроїв із підтримкою Bluetooth, які знаходяться лише за метрів від вас.

Але попит є: існуючі пристрої IoT потребують електроенергії, дорогі в експлуатації та не мають глобального підключення, кажуть у компанії. Це фундаментальні обмеження, пов’язані з пристроями з підтримкою Bluetooth сьогодні, і вони заважають багатьом галузям використовувати IoT для свого бізнесу.

Першим нововведенням Hubble була розробка програмного забезпечення, яке дозволяло готовим чипам Bluetooth спілкуватися на дуже великій відстані з низьким енергоспоживанням.

Що стосується космосу, компанія також запатентувала фазовану антену, яку може вмістити невеликий супутник. Антени працюють майже як збільшувальне скло, і це те, що дозволяє готовому чипу Bluetooth спілкуватися із супутником Hubble. Команді також довелося вирішувати проблеми, пов’язані з допплером: розбіжності частот виникають між швидко рухомими об’єктами, які обмінюються даними через радіохвилі.

Хаббл планує запустити третій супутник у рамках місії SpaceX Transporter-11 цього літа та четвертий – у транспортері-13. Ці чотири супутники складатимуть те, що Харо назвав «бета-сузір’ям», і замовники тестових наборів починають вмикати свою інтеграцію навіть сьогодні, кажуть у компанії.

Стартап планує запустити наступні 32 супутники відразу в четвертому кварталі 2025 або на початку 2026 року, хоча постачальника запуску ще не обрано. Ці 36 супутників складатимуть перше «виробниче угруповання» Hubble, і вони забезпечать зв’язок із супутником Hubble приблизно 2-3 години на день з будь-якої точки світу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися