Четвер, 13 Червня, 2024

Поліція працюватиме, наче реклама в інтернеті

Поліція переймає методи роботи з кінофільмів. У каліфорнійському місті Фресно відкрився «Кримінологічний центр реального часу», який займається приблизно тим же, чим займалася служба у фільмі «Особлива думка». Його співробітники пророкують можливість злочину і присвоюють людям ступінь загрози, навіть якщо ті ще нічого не встигли зробити.

Для прогнозування поліцейські використовують програму Beware. Вона аналізує велику кількість джерел інформації, серед яких записи про арешти, наявна в підозрюваного власність і комерційні бази даних, проводить пошук по інтернету, аналізує пости в соціальних мережах. Після цього система підраховує рівень передбачуваної загрози і видає йому кольоровий ярлик: червоний, жовтий або зелений. Майже так само сьогодні працює реклама в інтернеті, яка збирає дані про користувачів та показує їм товари згідно з їхніми інтересами.

Додатково на 57 моніторів, що покривають всі стіни кримінологічного центру, оператори можуть вивести сигнали з 200 поліцейських камер, розкиданих по всьому місту. Вони також можуть підключитися до трансляції більше 800 камер у міських школах, на дорогах. Незабаром також приєднають ще 400 потоків з камер на самих поліцейських і систем спостереження в магазинах і ресторанах.

Шеф поліції Фресно Джеррі Даєр перед моніторами стеження в «Кримінологічному центрі реального часу»

У розпорядженні поліції також є база даних, куди внесено більше 2 мільярдів сканів реєстраційних номерів автомобілів з усієї країни. Окрім цього, система ShotSpotter допоможе миттєво дізнаватися про стрілянину в місті. Вона виконує тріангуляцію місця пострілу за допомогою мікрофонів, розвішаних по всьому місту. Ще одна програма під назвою Media Sonar переглядає соціальні мережі в пошуках незаконної активності.

Але найбільш суперечливою, на думку експертів, з усіх цих програм залишається Beware. Як тільки поліція відповідає на чий-небудь виклик, Beware автоматично визначає адресу, знаходить імена мешканців і сканує їх за цілим спектром публічно доступної інформації, після чого генерує вже згаданий «рівень загрози». Наскільки конкретно Beware підраховує цю загрозу, поки невідомо, оскільки незрозуміло, як сильно для неї відрізняються порушення громадського порядку, розкритий злочин або загрозливий коментар у соцмережі.

Компанія Intrado, яка поставляє програму поліції, тримає алгоритм підрахунку в секреті. У промоматеріалах Intrado пише, що Beware може легко виявити, що мешканець квартири, наприклад, ветеран війни із посттравматичним розладом, має приводи в поліцію за напад і розміщував тривожні пости про свій бойовий досвід у соціальних мережах.

Нова система викликає чимало критики і вже породила дебати в американському суспільстві. Але поліцейський департамент не збирається від неї відмовлятися, і подібні кримінологічні центри відкриваються в Нью-Йорку, Сієтлі і Х’юстоні, а Intrado сподівається, що їхню програму візьмуть на озброєння всі поліцейські служби світу. Адже, на думку компанії, всі проблеми Beware можна вирішити більш гнучкими функціями налаштування.

За матеріалами: Washington Post

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися