Понад дві години гаджетів щодня пригальмовують дитячий мозок

Усього протягом наступного десятиліття вчені досліджуватимуть мозкову активність 11800 дітей, яким зараз 9-10 років.

Дослідження американських учених показало, що багатогодинне використання електронних пристроїв негативно впливає на розвиток дітей. Уже більше двох годин екранного часу на день змінює структуру мозку малечі. Такий висновок є проміжним, а саме дослідження триває.

Вплив гаджетів на дітей вивчають науковці Національного інституту здоров’я США. Вони досліджують розвиток дітей та їхній взаємозв’язок з технологіями протягом кількох років. Бюджет дослідження складає $400 млн, і воно називається «Когнітивний розвиток мозку юнацтва» (Adolescent Brain Cognitive Development, ABCD). У рамках нього вже дослідили мозкову активність та вплив на неї технологій у 4500 дітей. Усього протягом наступного десятиліття вчені досліджуватимуть мозкову активність 11800 дітей, яким зараз 9-10 років.

Уже вдалося з’ясувати, що діти, які проводять сім та більше годин на день у смартфонах та планшетах, завчасно стоншують кору свого головного мозку. Однак, щоб у мозку почалися негативні зміни, достатньо всього лише двох годин на день.

Надмірне використання гаджетів погіршує пам’ять, навички сприйняття, когнітивні здібності та бали IQ. Однак учені обережно говорять, що в цьому винні саме гаджети, можливо, причиною є якийсь інший фактор. «Ми не знаємо, чи це викликано екранним часом. Ми не знаємо, чи це погана річ, – говорить провідний дослідник доктор Гая Даулінг. – Ми можемо лише сказати, як виглядає мозок дітей, котрі проводять багато часу перед екраном».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я