Субота, 20 Квітня, 2024

Портативні навушники почнуть звучати краще – у них з’явиться новий тип динаміків

Цього року компанія Creative Technologies представила новий тип динаміків – твердотільний. І уже за кілька місяців компанія готується випустити споживацький комерційний продукт з цією технологією. Це може зробити революцію в портативному аудіо, оскільки твердотільні динаміки обіцяють чіткіший звук з меншою кількістю спотворень.

Звук – це коливання повітря, і будь-який предмет, який змушує повітря навколо коливатися з частотою від 20 до 20000 разів за секунду, створює відчутний людиною звук.

Звичайні динаміки мають мембрану з приклеєною до неї котушкою мідного дроту і розміщеної навколо магніта. Коли крізь дріт проходить електричний струм (звуковий сигнал) – котушка починає рухатися, штовхаючи мембрану, до якої вона приклеєна. Мембрана, в свою чергу переміщує повітря навколо.

Мембранні динаміки виявилися простим на ефективним рішенням для генерації звуку і використовуються уже більше століття. Але мембрана має низьку жорсткість, що призводить до зміни частоти звуку, який вона генерує.

Впровадивши передову технологію мікроелектромеханічної системи (MEMS) xMEMS, сінгапурська технічна компанія викликає велику хвилю в аудіоіндустрії. Там, де звичайні конфігурації драйверів іноді можуть призвести до спотворень, крихітне, але потужне обладнання xMEMS обіцяє вражаючу точність.

Твердотільні, повністю кремнієві динаміки на основі MEMS мають виняткову жорсткість і, отже, кращу узгодженість фази (за даними виробника в сім разів краще, ніж у звичайних динаміків), обіцяючи покращене просторове звучання з покращеною деталізацією та розділенням.

І найбільша відмінність навушників полягає в тому, що кремнієвий драйвер xMEMS набагато менший за існуючі котушки, тому інтеграція компактного апаратного забезпечення xMEMS означає, що ми можемо очікувати легших, витонченіших і навіть більш ергономічних навушників.

Як це працює? Замість котушки та магнітної системи, яка використовувалася понад століття, динаміки MEMS покладаються на керований напругою монолітний п’єзопривід, який перетворює сигнали на звук. «П’єзопищалки» вам напевне відомі – з їхньою допомогою пікають годинники, комп’ютери, дитячі іграшки тощо.

Але Creative змогла модифікувати технологію так, що вона дозволила відтворювати не лише високі частоти. Подробиці щодо самих навушників (термін служби батареї, специфікації, дизайн, шумопоглинання та додаткові функції) все ще не доступні.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися