Португалія роздаватиме інтернет автомобілями

Сучасний світ з його смартфонами вимагає постійного виходу в інтернет, і якщо в Україні для цього є безлімітний дата-трафік, то в інших країнах користувачі обмежені лімітами. Тому місцеві жителі шукають різні способи вирішення цієї проблеми: у Британії, наприклад, використовують для цього овець, а у Португалії перетворили автомобілі на мобільні точки доступу Wi-Fi.

Португальське місто Порто стало домівкою для найбільшої автомобільної мережі Wi-Fi у світі. Її створив каліфорнійський стартап Veniam, який під’єднав до неї понад 600 машин – автобуси, легковики, сміттєвози та інші типи міського транспорту. Автомобілі можуть пересилати дані користувачів між собою по Wi-Fi або використовувати мобільні мережі.

Завдяки цьому зона покриття такого рішення забезпечить дешевим швидкісним інтернетом 70 тисяч користувачів щомісяця. За оцінками експертів, цією мережею будуть користуватися від 50 до 80% містян, які інакше були б змушені пересилати дані через мобільну мережу. Окрім цього, автомобільне об’єднання Wi-Fi забезпечить владу міста інформацією про стан дорожньої інфраструктури. Наприклад, коли машини будуть підскакувати на ямках, відомості про це з точними GPS-координатами передаватимуться в диспетчерський центр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я