Субота, 2 Березня, 2024

Поширенню ДНК-тестів в маси заважає вартість жорстких дисків

ДНК показує багато цікавих речей, однак робити такі аналізи дорого і найближчим часом не варто чекати здешевлення. Розвиток генетичних технологій стримує звичний компонент у кожному комп’ютері – жорсткий диск. Висока ціна на ці девайси не дозволяє знизити вартість генетичних тестів.ДНКСьогодні повний ДНК-тест коштує приблизно $600, що у тисячі разів менше, ніж в 2003 році, коли вперше розшифрували геном людини, витративши на більше 2,5 мільярдів доларів. Однак експерти видання Wired кажуть, що поширенню ДНК-тестів до рівня звичайного аналізу, як аналіз крові сьогодні, завадить ціна зберігання одного гігабайта.

Нині дешеве хмарне сховище доступне за щомісячним тарифом у 0,004 центи за гігабайт. Однак секвенування ДНК однієї лише пухлини створює приблизно 2 ТБ даних. Лабораторія, яка проводить всього лише 1000 аналізів на рік повинна буде затратити на зберігання таких даних майже $100 000.

Окрім «сирої» ціни на гігабайт сховища необхідно також додати вартість спеціальних умов. Адже медичні дані не можливо зерігати у будь-якому дата-центрі. Необхідно створити відповідні умови захисту та безпеки. У Wired підрахували, що це збільшить вартість кожного гігабайта. Через це за п’ять років лабораторія секвенування ДНК може витратити більше $1 млн.

ДНК – це своєрідний генетичний відбиток, що залишається індивідуальним і незмінним протягом усього життя. ДНК-аналіз дозволяє дізнатися про наявність вірусів або генетичних відхилень, реакцію організму на ліки, можливості і особливості свого тіла, історію походження.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися